جاسوسی وزارت تجاری آمریكا از كاربران توئیتر

جاسوسی وزارت تجاری آمریكا از كاربران توئیتر ما دیجیتال: یک واحد امنیتی در وزارت تجاری آمریکا بطور غیرقانونی حساب های توئیتری کاربران ایالات متحده را کنترل کرده و پست های انتقادی را شناسایی می کند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ورج، این واحد امنیتی به ویژه در مورد پست های انتقادی از اداره آمار آمریکا حساسیت دارد و هم از شهروندان آمریکایی و هم از اتباع خارجی که از نهاد مورد اشاره انتقاد کنند، جاسوسی کرده و اطلاعاتی را بصورت غیرقانونی از آنها جمع آوری می کند.
بررسی هایی که کمیته تجاری، علوم و حمل و نقل سنای آمریکا دراین زمینه انجام داده نشان میدهد که واحد مورد اشاره سرویس مدیریت تهدید و تحقیقات نام دارد و بعد از شروع تحقیقات در مورد آن توسط سنا در فوریه گذشته فعالیت غیرقانونی خودرا متوقف کرده است.
فعالیت واحد مورد اشاره از اواسط دهه گذشته شروع شده و اقدامات غیرقانونی مختلفی مانند سوءاستفاده از قدرت، سو مدیریت و انتقام جویی مقابل کارمندان وزارت تجاری را انجام داده است.
تحقیقات سنا حاکیست این واحد جاسوسی حساب های توئیتری را که انتقاداتی درباره فرآیندهای مورد استفاده برای سرشماری ایالات متحده مطرح می کنند، زیر نظر می گیرد و به شدت تلاش می کند همه منتقدان را اعضای کمپین های دروغ پراکنی در اینترنت قلمداد کند که اقدامات مخربشان توسط دولت های خارجی هماهنگ می شود.
اما واقعیت این است که خیلی از منتقدان افراد عادی بوده اند. در یکی از موارد یک بازنشسته ۶۸ ساله در آمریکا که تنها ۱۰۰ تعقیب کننده در توئیتر داشته، به سبب انتشار مطلبی با عنوان «سرشماری همراه با فساد بوده و به شکلی دستکاری شده که به نفع حزب ترامپ تمام شود» مورد تعقیب و جاسوسی مخفیانه قرار گرفته است. اطلاعات این افراد در اختیار اف بی آی قرار گرفته و در بعضی موارد این اشخاص به سبب انتقادهای ساده خود دستگیر شده یا با اتهامات جنایی مواجه گشته اند.


منبع:

1400/03/04
22:07:43
5.0/5
435
تگهای خبر: اینترنت , سرویس , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات