هواوی انتخاب برتر كشورها برای توسعه زیرساخت های مخابراتی كیفیت در كنار امنیت

هواوی انتخاب برتر كشورها برای توسعه زیرساخت های مخابراتی كیفیت در كنار امنیت به گزارش ما دیجیتال هواوی بعنوان بزرگ ترین کمپانی مخابراتی دنیا، همچنان مشغول عقد قرارداد و گسترش شبکه های مخابراتی در کشورهای مختلف است. این مورد در کنار رشد مالی بخش مخابراتی هواوی نشان داده است برخی محدودیت های تجاری و ادعاهای بی اساس نتوانسته است کشورها را از همکاری با هواوی منع کند.توسعه و راه اندازی زیرساخت های مخابراتی (مانند شبکه های ۵G) یکی از اصلی ترین حوزه های کاری کمپانی هواوی است. علیرغم برخی محدودیت های تجاری وضع شده از جانب دولت آمریکا، هواوی همچنان در حوزه ارتباطات به انتخاب برتر خیلی از کشورها تبدیل گشته است.
طبق آخرین گزارش مالی هواوی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، این شرکت درآمدی معادل ۲۳.۴ میلیارد دلار را به ثبت رسانده که بخش مهمی از آن مربوط به کسب وکار مخابراتی هواوی بوده است. طبق این گزارش، بخش مخابراتی هواوی بار دیگر رشد پیوسته ای را از خود نشان داده که مبین گسترش کارهای هواوی در عرصه زیرساخت های ارتباطی و شبکه های ۵G است.
بنا بر گزارش فایننشال تایمز، هواوی از بازه زمانی فروردین ۱۳۸۵ تا به امروز موفق به امضای هفتاد قرارداد همکاری و توسعه صنایع اتوماسیون و مخابرات در ۴۱ کشور مختلف شده است. راه اندازی زیرساخت های ابری، ایجاد بسترهای توسعه برای خدمات دولت الکترونیک، صدور مجوزها، خدمات سلامتی، ثبت اسناد رسمی و... همچون مفاد این قراردادهاست.
بسیاری از کشورهای جهان از زیرساخت های دولت الکترونیک و خدمات ابری هواوی جهت راه اندازی سامانه های حساس خود استفاده می نمایند. خدمات اطلاعات هویتی، پرونده های پزشکی، مالیات، دارایی و همینطور مکاتبات قضایی قسمتی از این خدمات است. عقد قراردادهای فوق به مفهوم درجه بالای امنیت و اعتماد گسترده ای است که نسبت به خدمات هواوی وجود دارد.
طبق تازه ترین گزارش ها، هواوی حالا توانسته قراردادهای مخابراتی جدیدی را با کشورهای آفریقایی، آسیایی و آمریکای لاتین عقد کند. این قراردادها توسعه و پشتیبانی زیرساخت ها و تجهیزات ارتباطی کشورهای مذکور را شامل می شود.
افزایش قراردادهای منعقد شده هواوی و گسترش همکاری با کشورهای مختلف، خصوصاً از سال ۲۰۱۸ به بعد، بار دیگر ادعای بی پایه دولت آمریکا درباب خطرات امنیتی تجهیزات هواوی را رد می کند. هواوی حفظ حریم خصوصی را اولویت خود می داند
از سوی دیگر، شرکت هواوی با انتشار اطلاعیه ای اعلام نموده که بعنوان تأمین کننده خدمات و زیرساخت های ابری و مخابراتی، به هیچ عنوان اطلاعات مشتریان را جمع آوری، ذخیره یا کنترل نمی نماید. هواوی همینطور به این مساله هم اشاره کرده که کلیه اطلاعات مشتریان فقط در اختیار خود اشخاص بوده و همواره بالاترین اولویت هواوی، محافظت از حریم خصوصی کاربران و امنیت سایبری آنها بوده است.

با تاکید هواوی بر اصل رازداری و محرمانگی داده های کاربران، بنظر می رسد برگزیدن این کمپانی از جانب کشورهای مختلف بعنوان طراح و مجری زیرساخت های مخابراتی، صحت این امر را تأیید کرده است.
۲۱۲۱


منبع:

1400/03/06
13:52:54
5.0/5
447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات