نشست مشترك دانشگاه امیركبیر و هلدینگ ارنیكا جهت راه اندازی دوره مشترك اموزشی بلاكچین و رمز ارز

نشست مشترك دانشگاه امیركبیر و هلدینگ ارنیكا جهت راه اندازی دوره مشترك اموزشی بلاكچین و رمز ارز ما دیجیتال: دانشگاه امیرکبیر نشستی با عنوان ˮفرصت­ ها، چالش ­ها و روندهای جهانی تجاری­ سازی و کاربست فناوری­ های نوظهورˮبا حضور اساتید و خبرگان صنعت رمزارزها برگزار کرد.ایسنا نوشت: در این نشست دکتر مهدی مجیدپور، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و رئیس دفتر بازاریابی دانشگاه امیرکبیر، ضمن اشاره به خلاءهای قانونی و سیاستی کشور در مورد ارزهای دیجیتالی، بر ضرورت سامان­دهی در حوزه حاکمیتی و برخورد هوشمندانه در برای استفاده حداکثری از فناوری ­های نوظهور در در انجام تعاملات بین ­المللی تاکید نمودند و در ادامه گفتند: اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ظرفیت­های فراوانی برای کمک به توسعه فناوری ­ها از منظر علوم ریاضی، برنامه­ نویسی و مدیریت و اقتصادی کردن فعالیت­ها هستند.
در این راستا رؤسای دانشکده ­های علوم ریاضی و کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر از تعامل و همکاریهای آموزشی، پژوهشی و دانشجویی با هلدینگ های فعال حوزه فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتالی استقبال خوبی صورت داشتند و در ادامه به تبادل نظرات و پیشنهادات پرداختند.
دکتر محدث، رئیس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر، برگزاری دوره های آموزشی مشترک و همینطور تعریف رساله های مشترک در تمام مقاطع تحصیلی را پیشنهاد دادند و گفتند: امیدواریم همکاری بین دو مجموعه هر چه سریعتر آغاز شود.
رئیس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر استقبال خوبی از همکاریهای دوجانبه با شرکتهای فعال در این عرصه داشتند و خبر از طراحی بسترهای قوی در زمینه الگوریتم­ های پیشرفته مالی و کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتالی و بلاک چین داد. و بر اجرای هرچه سریع تر این طرح و پیشنهادات تاکید داشتند.
دکتر زرندی، رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر، پیشنهاد برگزاری مسابقات دانشجویی و اعطای جوایز به برگزیدگان را عرضه کرد که مورد استقبال گروه مدیران ارشد هلدینگ حاضر قرار گرفت.
همچنین دکتر هاشمی گلپایگانی، استادیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر، در جهت تربیت نیروهای انسانی ماهر و جذب آنها توسط هلدینگ سرمایه گذاری راهکارهای مناسب بیان کردن که مورد استقبال گروه مدیران ارشد هلدینگ حاضر قرار گرفت.
روابط عمومی هلدینگ ارنیکا (فعال در حوزه فناوری بلاکچین و رمرارزها) ضمن معرفی این هلدینگ و شرکتهای زیر مجموعه، ضمن معرفی پلت فرم تبادل ارزهای دیجیتالی، تشریح کرد: اقدامات این شرکت در سال ۱۳۹۶ با پلت فرم مذکور و یک درگاه شروع شد و در سال ۱۳۹۸ موفق به دریافت مدرک دانش ­بنیانی در حوزه ارزهای دیجیتالی به خاطر فعالیتهای زیر ساختی در حوزه فناوری­ های بلاکچین، نودها و کیف پول رمز ارز با رعایت پروتکلهای مالی مبتنی شد.
در ادامه خاطرنشان شد که همچون چالش های شرکتهای فعال در حوزه فناوری بلاک­چین و رمزارز نیروی متخصص است و گفتند: یکی از دشوارترین کارها در صنعت بلاکچین و رمز ارز جذب نیروی انسانی فنی ماهر است.
سید محمد میر ابوالقاسمی، معاون فناوری این هلدینگ، به امنیت بالای پلت فرم های طراحی شده توسط شرکتهای دانش بنیان این مجموعه اشاره نمود و به اقدامات امنیتی صورت گرفته در زمینه بلاک­چین و صنعت رمزارز پرداخت و اظهار نمود: در این شرکت چندین تیم به منظور افزایش امنیت، ایجادشده است که یکی از این تیم ها در زمینه کشف تقلب فعالیت دارد.
وی به تشکیل تیم تحقیق­ و­ توسعه در این شرکت دانش بنیان اشاره نمود و افزود: به صورت کلی سیستم کشف تقلب در این شرکت دانش بنیان دارای دوبخش پیش از انجام و پس از انجام تراکنش است؛ در صورتیکه بیشتر سیستم ­های کشف تقلب در کشور عمدتا پس از انجام تراکنش ­ها است.
یاشار جاودانی، مدیر فنی و توسعه نرم افزار این هلدینگ، به تشریح اقدامات صورت گرفته در جهت فرایند رمزنگاری اطلاعات کاربران در پلت فرم تبادل ارزهای دیجیتالی و همینطور کیف پول رمز ارز به منظور افزایش امنیت پرداخت و اظهار نمود: فرایند رمزنگاری یک­طرفه اطلاعات کاربران و والتها در پلتفرم­ های ما نشان از امنیت بالای این پلت فرم ­ها دارد و حتی در صورت نفوذ به پلت فرم ­های شرکت باز شخص نفوذکننده قادر به دسترسی به اطلاعات کاربران این شرکت نخواهد بود.
ابراهیم مقصودلو، مدیرعامل شرکت دانش بنیان توفاد (اکسکوینو)، به معرفی ظرفیت­های دو جانبه این شرکت که در حوزه RTU و ترکر اینترنت اشیاء فعالیت دارد، اظهار داشت: همکاری متقابل شرکت ما از بستر آزمایشگاهی دانشگاه امیرکبیر و جذب نیرو از این نهاد علمی در این نشست مورد تاکید ما قرار دارد.
در آخر جمع بندی نشست توسط دکتر مجیدپور، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و رئیس دفتر بازاریابی دانشگاه امیرکبیر صورت گرفت و با مثبت ارزیابی کردن این نشست گفتند: همکاری مشترک این هلدینگ با دانشگاه صنعتی امیرکبیر به منظور هم افزایی و تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه صنعت بلاک­چین و رمزارز می تواند با انجام رساله های مشترک، انعقاد پروژه های تحقیقاتی مشترک، برگزاری کلاس ­های آموزشی، بورسیه دانشجویان از جانب هلدینگ مذکور و کارآموزی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در این هلدینگ اجرایی شود.
۲۱۲۱


منبع:

1400/04/18
22:03:14
5.0/5
18593
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات