انعقاد تفاهمنامه بین همراه اول و سایپا برای تولید و عرضه خودرو های متصل

انعقاد تفاهمنامه بین همراه اول و سایپا برای تولید و عرضه خودرو های متصل به گزارش ما دیجیتال همراه اول و سایپا جهت هوشمندسازی صنعت حمل و نقل کشور و تولید خودرو های متصل تفاهمنامه همکاری امضا کردند.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، جلسه امضای تفاهمنامه همکاری بین همراه اول و گروه خودروسازی سایپا بامداد امروز دوشنبه هفتم تیرماه با حضور مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، سید جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا و تعدادی از مدیران ارشد هر دو شرکت در برج همراه برگزار گردید.
قرار است به باعث این تفاهم همکاری، هوشمندسازی صنعت حمل و نقل شهری و بین شهری با هدف کاهش هزینه ها، عرضه محصولات متنوع و افزایش کارایی، غلبه بر مشکلات زیست محیطی ناشی از مصرف انرژی و در نهایت ایجاد بازارهای جدید در عرصه خودرو های متصل هوشمند صورت پذیرد.
همراه اول مقرر است در جهت تحقق اهداف مهم مذکور و همینطور کاهش تصادفات و حجم ترافیکی، به تأمین زیرساخت های ارتباطی، ذخیره سازی و تحلیل داده های پروژه «خودرو متصل» پرداخته و طی همکاری مشترک، زمینه ایجاد و توسعه خدمات دیجیتال مبتنی بر تحلیل داده فراهم آورد.

اجرای پروژه های هوشمندسازی جاده ها و اتصال خودرو ها با هدف ارتقای سطح زندگی مردم
مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در این مراسم ضمن اشاره به سهم بازار ۶۰ درصدی همراه اول در رقابت با سایر اپراتورهای تلفن همراه و در اختیار داشتن ۲۰ میلیون مشترک دائمی که منحصر به فرد تلقی و منجر به اعتباربخشی شده است، اظهار نمود: الان بیشتر از ۱۰۰ میلیون سیم کارت در دست مردم داریم که سرانه آن حدودا معادل ۱.۲ سیم کارت به ازای هر نفر می شود.
وی با تاکید بر این که سال قبل مصرف اینترنت در شبکه همراه اول رشد ۸۰ درصدی به نسبت دو سال قبل داشته است، خاطرنشان کرد: زندگی مردم امروز بیشتر از هر زمان دیگری با فضای مجازی گره خورده است و بنابراین شاهدیم زمانیکه با قطعی برق گسترده مواجه شدیم، مردم دیگر زمانی قادر به تحمل شرایط نبودند که برق سایت های ارتباطی هم قطع و اینترنت در دسترس شان نبود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران تصریح کرد: یا از سویی دیگر در صورتی که برخی روستاهای کشور همچنان با مشکلاتی در زمینه آب شرب مواجهند، اما درخواست با اولویت نمایندگان مردم آنجا توسعه اینترنت در آن روستاهاست.
اخوان بهابادی از پیشبینی اپراتور در حوزه اینترنت اشیاء و اتصال نمایی دستگاه ها طی چند سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: بحث اصلی جلسه امروز حول خودرو های متصل است. یکی از قابلیت های کلیدی خودرو های متصل امکان رصد در لحظه اطلاعات خودرو است که همین مبحث با عرضه گزارشی از وضعیت، هزینه های احتمالی آینده را می کاهد.
وی اضافه کرد: با این داده ها میتوان نقص های فنی را ملاحظه کرد و آلارم های لازم را به راننده داد؛ علاوه بر این با اجرایی شدن این پروژه کمک بزرگی به حوزه راهداری کشور خواهد شد تا نقاط حادثه خیز را با مانیتور کردن اطلاعات حاصل از این خودرو ها کشف کنند.
مدیرعامل همراه اول همینطور اشاره ای به پروژه هوشمندسازی جاده های بخش فنی همراه اول و ارتباط آن با خودرو های متصل داشت و ابراز کرد: برآیند این پروژه ها، خیر و برکات فراوانی برای مردم خواهد داشت و سبب ارتقای سطح زندگی آنان از نظر کیفی خواهد شد.

انتظار تولید یک میلیون خودروی متصل تا سه سال آینده
سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا هم در ادامه ضمن اشاره به کاهش نیمی از ظرفیت تولیدی این شرکت خودروسازی با کنار رفتن پراید از چرخه تولید اظهار نمود: برپایه برنامه همکاری مشترک با همراه اول به دنبال طراحی، پیاده سازی، تجاری سازی و درآمدزایی از خودرو متصل هستیم و امیدواریم ظرف سه سال آینده بتوانیم یک میلیون خودروی متصل را تولید و تقدیم مردم عزیز نماییم.
وی تصریح کرد: با عنایت به این که برنامه تولید و عرضه ۱۱ محصول مجهز به فناوری های نوین را ظرف سه سال آینده داریم، به دنبال خودرو های متصل هستیم.
مدیرعامل سایپا خاطرنشان کرد: بطور قطع بکارگیری فناوری های نوین، یکسری امکانات را برای مشتری های ما فراهم می آورد تا رضایت آنها بیشتر شود؛ بعنوان مثال اگر تصادفی در جاده اتفاق افتد، سریعا اطلاعات به امدادگران مخابره می شود تا بلافاصله بتوانند خویش را به صحنه رسانده و هماهنگی برای أموری نظیر نجات سریع سانحه دیدگان فراهم گردد.
مدیران همراه اول و سایپا در انتها ابراز امیدواری کردند که با این همکاری مشترک، توانمندسازی زیست بوم کسب و کارهای حوزه حمل و نقل هوشمند، ایجاد سکوهای باز انتشار داده های پردازش شده برای استفاده و بکارگیری در حوزه های پژوهشی، ورود به زنجیره خدمات قابل عرضه در بازار خودرو و بهره برداری از ظرفیت های پلت فرم اینترنت اشیاء تسهیل شود.

۲۱۲۱


منبع:

1400/04/22
10:24:12
5.0/5
423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات