نشست مشترك دانشگاه امیركبیر و هلدینگ ارنیكا جهت راه اندازی دوره مشترك اموزشی بلاكچین و رمز ارز

نشست مشترك دانشگاه امیركبیر و هلدینگ ارنیكا جهت راه اندازی دوره مشترك اموزشی بلاكچین و رمز ارز ما دیجیتال: دانشگاه امیرکبیر نشستی با عنوان ˮفرصت­ ها، چالش ­ها و روندهای جهانی تجاری­ سازی و کاربست فناوری­ های نوظهورˮبا حضور اساتید و خبرگان صنعت رمزارزها برگزار کرد.ایسنا نوشت: در این نشست دکتر مهدی مجیدپور، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و رییس دفتر بازاریابی دانشگاه امیرکبیر، با اشاره به خلاءهای قانونی و سیاستی کشور در مورد رمزارزها، بر لزوم سامان­دهی در زمینه حاکمیتی و برخورد هوشمندانه در برای استفاده حداکثری از فناوری ­های نوظهور در در انجام تعاملات بین ­المللی تاکید نمودند و در ادامه گفتند: اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ظرفیت­های فراوانی برای کمک به توسعه فناوری ­ها از منظر علوم ریاضی، برنامه­ نویسی و مدیریت و اقتصادی کردن فعالیت­ها هستند.
در این راستا رؤسای دانشکده ­های علوم ریاضی و کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر از تعامل و همکاریهای آموزشی، پژوهشی و دانشجویی با هلدینگ های فعال حوزه فناوری بلاکچین و رمزارزها استقبال خوبی صورت داشتند و در ادامه به تبادل نظرات و پیشنهادات پرداختند.
دکتر محدث، رییس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر، برگزاری دوره های آموزشی مشترک و همین طور تعریف پایان نامه های مشترک در تمام مقاطع تحصیلی را پیشنهاد دادند و گفتند: امیدواریم همکاری بین دو مجموعه هر چه سریعتر شروع شود.
رئیس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر استقبال خوبی از همکاریهای دوجانبه با شرکت های فعال در این عرصه داشتند و خبر از طراحی بسترهای قوی در حوزه الگوریتم­ های پیشرفته مالی و کاربردی در زمینه رمزارزها و بلاک چین داد. و بر اجرای هرچه سریع تر این طرح و پیشنهادات تاکید داشتند.
دکتر زرندی، رییس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر، پیشنهاد برگزاری مسابقات دانشجویی و اعطای جوایز به برگزیدگان را ارائه کرد که مورد استقبال گروه مدیران ارشد هلدینگ حاضر قرار گرفت.
همچنین دکتر هاشمی گلپایگانی، استادیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر، در امتداد تربیت نیروهای انسانی ماهر و جذب آنها توسط هلدینگ سرمایه گذاری راهکارهای مناسب بیان کردن که مورد استقبال گروه مدیران ارشد هلدینگ حاضر قرار گرفت.
روابط عمومی هلدینگ ارنیکا (فعال در زمینه فناوری بلاکچین و رمرارزها) ضمن معرفی این هلدینگ و شرکت های زیر مجموعه، ضمن معرفی پلت فرم تبادل رمزارزها، تشریح کرد: اقدامات این شرکت در سال ۱۳۹۶ با پلت فرم مذکور و یک درگاه شروع شد و در سال ۱۳۹۸ موفق به گرفتن مدرک دانش ­بنیانی در زمینه رمزارزها به خاطر کارهای زیر ساختی در زمینه فناوری­ های بلاکچین، نودها و کیف پول رمز ارز با رعایت پروتکلهای مالی مبتنی شد.
در ادامه خاطرنشان شد که همچون چالش های شرکت های فعال در زمینه فناوری بلاک­چین و رمزارز نیروی متخصص است و گفتند: یکی از دشوارترین کارها در صنعت بلاکچین و رمز ارز جذب نیروی انسانی فنی ماهر است.
سید محمد میر ابوالقاسمی، معاون فناوری این هلدینگ، به امنیت بالای پلت فرم های طراحی شده توسط شرکت های دانش بنیان این مجموعه اشاره نمود و به اقدامات امنیتی صورت گرفته در حوزه بلاک­چین و صنعت رمزارز پرداخت و اظهار نمود: در این شرکت چندین تیم بمنظور افزایش امنیت، ایجادشده است که یکی از این تیم ها در حوزه کشف تقلب فعالیت دارد.
وی به تشکیل تیم تحقیق­ و­ توسعه در این شرکت دانش بنیان اشاره نمود و افزود: بطور کلی سیستم کشف تقلب در این شرکت دانش بنیان دارای دوبخش پیش از انجام و پس از انجام تراکنش است؛ در صورتیکه بیشتر سیستم ­های کشف تقلب در کشور عموما پس از انجام تراکنش ­ها است.
یاشار جاودانی، مدیر فنی و توسعه نرم افزار این هلدینگ، به تشریح اقدامات صورت گرفته در امتداد پروسه رمزنگاری اطلاعات کاربران در پلت فرم تبادل رمزارزها و همین طور کیف پول رمز ارز بمنظور افزایش امنیت پرداخت و اظهار نمود: پروسه رمزنگاری یک­طرفه اطلاعات کاربران و والتها در پلتفرم­ های ما نشان از امنیت بالای این پلت فرم ­ها دارد و حتی در صورت نفوذ به پلت فرم ­های شرکت باز شخص نفوذکننده قادر به دسترسی به اطلاعات کاربران این شرکت نخواهد بود.
ابراهیم مقصودلو، مدیرعامل شرکت دانش بنیان توفاد (اکسکوینو)، به معرفی ظرفیت­های دو جانبه این شرکت که در زمینه RTU و ترکر اینترنت اشیاء فعالیت دارد، اظهار داشت: همکاری متقابل شرکت ما از بستر آزمایشگاهی دانشگاه امیرکبیر و جذب نیرو از این نهاد علمی در این نشست مورد تاکید ما قرار دارد.
در اختتام جمع بندی نشست توسط دکتر مجیدپور، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و رییس دفتر بازاریابی دانشگاه امیرکبیر صورت گرفت و با مثبت ارزیابی کردن این جلسه گفتند: همکاری مشترک این هلدینگ با دانشگاه صنعتی امیرکبیر بمنظور هم افزایی و تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه صنعت بلاک­چین و رمزارز می تواند با انجام پایان نامه های مشترک، انعقاد پروژه های تحقیقاتی مشترک، برگزاری کلاس ­های آموزشی، بورسیه دانشجویان از طرف هلدینگ مذکور و کارآموزی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در این هلدینگ اجرائی شود.
۲۱۲۱


منبع:

1400/04/25
21:16:13
5.0/5
7086
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات