پیگیری توسعه ی بیش از پیش زیرساخت ارتباطی ایرانسل در گیلان

پیگیری توسعه ی بیش از پیش زیرساخت ارتباطی ایرانسل در گیلان مدیرعامل ایرانسل در دیدار با استاندار گیلان اظهار داشت که نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران تا حالا 1000 میلیارد تومان در این استان سرمایه گزاری نموده است. در دیدار مدیرعامل ایرانسل با شهردار رشت و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان نیز بر توسعه و تسریع در اقدامات و پروژه های ارتباطی رشت و استان گیلان، تاکید شد.


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، بامداد امروز چهارشنبه، ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۰، با دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار که در محل استانداری گیلان برگزار شد، مدیرعامل ایرانسل به سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی ایرانسل در استان گیلان تا حالا اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود محدودیت های گوناگون، امسال، ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای شهر رشت، پیش بینی شده است. عباسی آرند اضافه کرد: ایرانسل تا حالا ۹۰ درصد جمعیت استان گیلان را تحت پوشش خود قرار داده است که این پوشش جمعیتی، شامل ۱۵۰۰ روستای این استان است. وی تاکید کرد: شیوع بیماری کرونا طی حدود دو سال اخیر، سبب رشد شدید تقاضای مصرف دیتا برای خدماتی مانند آموزش آنلاین و… شد و این رشد تقاضا، تفکر توسعه ی دولت الکترونیک و خدمات دیجیتال مانند هوشمندسازی ارائه‌ی خدمات عمومی را گسترش داد. مدیرعامل ایرانسل همین طور با اشاره به راه اندازی خدمات شبکه‌ی نسل پنجم تلفن همراه، برای اولین بار در ایران توسط ایرانسل و نصب سایت های نسل پنج و ارائه‌ی خدمات تجاری به عموم مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران، ابراز امیدواری کرد به زودی سایت 5G ایرانسل در شهر رشت نیز نصب و راه اندازی شود. وی اجرای هر چه سریعتر پروژه های زیرساختی را مهم ارزیابی و اثر توسعه ی دسترسی به خدمات ارتباطی را در رشد اقتصاد دیجیتال، بسیار مهم برشمرد.
استاندار گیلان نیز در این دیدار، به استقبال نسل جوان و اقشار مختلف جامعه از ایرانسل و نقش اثرگذار آن طی دوران شیوع ویروس کرونا جهت استفاده از بستر فضای مجازی در انتقال مفاهیم آموزشی و تغییر سبک زندگی مردم اشاره و آنرا بسیار کمک کننده عنوان نمود. وی با اشاره به نگاه اقشار مختلف مردم دنیا به جهان ارتباطات و پیوند مستمر زندگی امروزه با شبکه های ارتباطی اظهار داشت: سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی ایرانسل در گیلان، نشان از شناخت جامعه هدف دارد و باتوجه به تراکم جمعیتی این استان و گردشگرپذیر بودن آن، گسترش زیرساخت ها مطالبه ای عمومی است. زارع با اشاره به پوشش ۹۰ درصدی جمعیت این استان توسط ایرانسل، با اعلان اینکه افزایش این شاخص رضایتمندی مردم را به دنبال دارد، اضافه کرد: در توسعه ی زیرساخت ها، علاوه بر جمعیت ثابت گیلان، باید حضور گردشگران و مسافران در بازه های زمانی مختلف را نیز در نظر گرفت. وی همین طور تعامل دستگاه های مختلف و شهرداری ها با ایرانسل و آمادگی مسؤولان استانی و محلی برای مشارکت در توسعه ی پروژه های شهر هوشمند را ضروری دانست و بر عملیاتی شدن دیگر طرح ها دراین زمینه، تاکید کرد.
تأکید بر گسترش همکاری ایرانسل و شهرداری رشت در ارائه‌ی خدمات شهر هوشمند
امروز در دیدار مدیرعامل ایرانسل با شهردار رشت نیز، دو طرف بر گسترش همکاری ها در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات شهر هوشمند و توسعه ی پوشش ارتباطی در امتداد تسریع در روند تحول دیجیتال در این شهر، تاکید کردند. مدیرعامل ایرانسل در این دیدار، با اشاره به برنامه‌ی ایرانسل برای توسعه ی پوشش ارتباطی به شهروندان و مسافران شهر رشت، خواهان همکاری شهرداری برای تسریع در فرایندهای قانونی مربوطه شد. مهندس سید محمد احمدی شهردار رشت نیز، با اشاره به ارائه‌یّ خدمات شهر هوشمند، خدمات سازمانی و خدمات دیتاسنتر و پردازش ابری توسط ایرانسل، خواهان گسترش ارائه‌ی این خدمات به شهرداری و دستگاه های اجرائی و مردم رشت شد.
رفع موانع موجود در اجرای پروژه های ارتباطی گیلان
همین طور طی دیدار مدیرعامل ایرانسل با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در محل این اداره کل، پروژه های در دست انجام ایرانسل در این استان بررسی و بر ضرورت رفع موانع موجود در اجرای هر چه سریعتر این پروژه ها تاکید شد. مدیرعامل ایرانسل در این جلسه، از همکاریهای انجام شده توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان برای پیشبرد پروژه های ارتباطی ایرانسل در این استان قدردانی کرد. مهندس فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان نیز، ضمن تقدیر از کوشش های صورت گرفته در گسترش پوشش ارتباطی استان، خواهان ارتقای هر چه بیشتر سطح خدمات ارتباطی ایرانسل در گیلان شد. ۲۱۲۱

1400/05/02
13:00:57
5.0/5
465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات