به دلیل نگرانی از دسترسی طالبان؛

گوگل حساب های ایمیل دولت افغانستان را قفل کرد

گوگل حساب های ایمیل دولت افغانستان را قفل کرد به گزارش ما دیجیتال تعداد نامشخصی از حساب های ایمیل دولت افغانستان در گوگل به طور موقت قفل شده است. علت این امر نگرانی از سرنوشت اوراق دیجیتال متعلق به مقامات سابق این کشور و شرکای بین المللی آنها است.به گزارش ما دیجیتال به نقل از رویترز، یکی از کارکنان دولت سابق افغانستان گفته است که طالبان به دنبال کنترل حساب های ایمیل رسمی سابق متعلق به دولت این کشور است. وی افزوده که طالبان ماه گذشته از او خواسته بود تا داده های موجود بر روی سرورهای وزارت خانه محل کارش را نگهداری کند. این فرد تسلیم این خواسته طالبان نشده و از آن زمان تاکنون خویش را مخفی کرده است.
این نگرانی وجود دارد که پایگاه های داده حقوق و دستمزد و بیومتریک افغانستان توسط حاکمان جدید برای شناسایی دشمنان طالبان مورد استفاده قرار بگیرد.
گوگل در اطلاعیه ای که روز جمعه در همین رابطه صادر کرد از تأیید این مورد خودداری کرد، اما خاطرنشان کرد که این شرکت درحال بررسی شرایط در افغانستان بوده و اقداماتی را به صورت موقت برای ایمن سازی حساب های مربوطه انجام می دهد.
از جمله وزارت خانه هایی که از سرورهای گوگل برای تبادل ایمیل رسمی استفاده می کرده اند، میتوان به وزارت خانه های دارایی، صنعت، آموزش عالی و معادن اشاره نمود.

1400/06/13
22:58:32
5.0/5
543
تگهای خبر: آموزش , دیجیتال , شركت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات