تشدید آتش سوزی های جنگلی در جنوب اسپانیا

تشدید آتش سوزی های جنگلی در جنوب اسپانیا ما دیجیتال: در پی تشدید آتش سوزی های جنگلی در اسپانیا، سکنه شش شهر و روستا در منطقه ساحلی جنوب این کشور موسوم به ˮاندلسˮ مجبور به تخلیه خانه های خود شده اند.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، تشدید حریق های جنگلی در اسپانیا، سکنه شش شهر و روستای دیگر واقع در منطقه خودمختار اندلس در جنوب این کشور را مجبور به ترک خانه هایشان کرده و این در حالیست که مقامات محلی نیز یک واحد نظامی را بمنظور مهار هرچه زودتر آتش سوزی که درحال نزدیک شدن به منطقه تفریحی "کاستا دل سول" بوده، اعزام کرده اند.
این آتش سوزی جنگلی که وزش بادهای شدید، آنرا شعله ور تر کرده از روز چهارشنبه در ناحیه کوهستانی و تفریحی"سیرا برمجا" در جنوب اسپانیا شروع و موجب کشته شدن یکی از نیروهای امدادی و تخلیه الزامی ۲۰۰۰ نفر از سکنه مناطق درگیر با این حریق شده است.
فیلم های انتشار یافته توسط نیروهای امدادی محلی نشان می دهند که آتش نشانان در کوشش برای مهار این حریق در مناطق خشک و جنگلی هستند.
گزارش ها حاکیست، تیم های امدادی روز گذشته (یکشنبه) مردم را از شهرها و روستاهای "ژوبریک"، "فراهان"، "پوجرا"، "آلپاندر" و "جوزکار" واقع در جنوب این کشور تخلیه کردند و این در حالیست که پنج منطقه دیگر نیز روز جمعه تخلیه شده بودند.
بنابر گزارش های رسمی، این آتش سوزی بیش از ۶۰۰۰ هکتار از اراضی این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.
به گزارش ما دیجیتال به نقل از گاردین، یکی از مقامات محلی روز جمعه اعلام نمود: بنظر می رسد این آتش سوزی عمدی بوده و بازرسان درحال بررسی جزییات بیشتر این حادثه هستند.
منبع:

1400/06/23
10:44:01
5.0/5
577
تگهای خبر: هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات