تایوان برای مقابله با کمبود تراشه به مالزی متوسل شد

تایوان برای مقابله با کمبود تراشه به مالزی متوسل شد به گزارش ما دیجیتال وزیر اقتصاد تایوان اظهار داشت برای حل مشکل کمبود جهانی تراشه در صنعت خودروسازی به کمک مالزی بخصوص برای بسته بندی نیمه هادی ها نیاز است.به گزارش ما دیجیتال به نقل از رویترز، صنعت تولید انواع نیمه هادی و تراشه در جهان به سبب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مکرر کارخانه های سازنده گرفتار بحران شده و این مساله تأثیر منفی بر تولید خودرو های پیشرفته ای گذاشته که مجهز به انواع سخت افزارها هستند.
تایوان همچون کشورهای برتر سازنده تراشه در جهان است، اما بگفته ونگ می هوآ، وزیر اقتصاد تایوان کوشش های آن به تنهایی برای حل مشکل کمبود تراشه به نتیجه نمی رسد. برای اینکه زنجیره تامین این محصول بسیار پیچیده است.
وی اضافه کرد: در حقیقت تنگنای اصلی در جنوب شرقی آسیا خصوصاً در مالزی است، برای اینکه برای مدتی همه کارخانه ها در این کشور تعطیل شدند. این مشکل خصوصاً در مورد بسته بندی تراشه های خودرو حاد بود، برای اینکه شرکت های مالزی خدماتی را دراین زمینه ارائه می دهند که توسط شرکت های تایوانی ارائه نمی گردد.
وزیر اقتصاد تایوان اضافه کرد: تمرکز ما شروع تولید در مالزی با حداکثر سرعت امکان دارد. اطلاع دارم که بازگشت به ظرفیت تولید قبل در مالزی از اوایل سپتامبر شروع شده و هم اکنون ظرفیت تولید در این کشور به ۸۰ درصد حالت عادی بازگشته است. بدین سبب با رسیدن به ظرفیت تولید کامل این مشکل به آهستگی برطرف می شود.

1400/07/11
11:07:38
5.0/5
521
تگهای خبر: خدمات , سخت افزار , شركت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات