خط تولید سیمکارت بومی افتتاح شد

خط تولید سیمکارت بومی افتتاح شد ما دیجیتال: خط تولید سیمکارت ایرانسل با فناوری بومی راه اندازی شد.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، با راه اندازی این خط تولید، سیم کارتی در اختیار مشترکان ایرانسل قرار می گیرد که مراحل طراحی، تولید و اجرای سیستم عامل آن، کاملاً در داخل کشور انجام شده است.
مراسم افتتاح این پروژه، بامداد دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰، با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، مهندس محمدحسین سلیمانیان مدیرعامل شرکت صنایع قطعات الکترونیک ایران (صقا) و مهندس محمدمهدی قهرمان ایزدی مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک شیراز (صاشیراز)، در سالن همایش های شرکت صنایع قطعات الکترونیک شیراز اجرا شد.
این پروژه، که فاز طراحی آن از سال ۱۳۹۸ شروع شده بود، بعد از انجام ارزیابی های مختلف روی نمونه‌ی اولیه و عبور موفقیت آمیز از سخت گیرانه ترین تست ها، به مرحله‌ی تولید انبوه رسیده است.

ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، این پروژه را با همکاری شرکت صنایع قطعات الکترونیک ایران اجرا کرده و در فاز نخست آن، ۲۰ میلیون سیمکارت با سیستم عامل بومی، توسط ایرانسل عرضه خواهد شد.
یکی دیگر از خاصیت های مهم این پروژه، این است که مراحل تست سیستم عامل سیمکارت (Qualification & Validation)، برای اولین بار، در داخل کشور و با همکاری پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف، مطابق با معتبرترین استانداردهای بین المللی و مراجع جهانی (ETSI، 3GPP و…)، انجام شده است.
مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، بعد از افتتاح و بازدید از خط تولید سیمکارت با فناوری بومی ایرانسل، با اعلان اینکه «امروز شاهد ثمره‌ی یک کار تیمی خیلی خوب، بین مجموعه‌ی اپراتور و صنعت هستیم»، تاکید کرد: در مجموعه‌ی اپراتور، سیاست ما این است که نیروهای توانمند داخلی را درگیر پروژه ها نماییم تا بتوانیم هر چه بیشتر از توان داخلی استفاده نمائیم.
وی اضافه کرد: مدیران ما اعتقاد پیدا کرده اند که حتما باید از ظرفیت داخلی برای تامین نیاز مشترکان، استفاده نمائیم.

عباسی آرند با اشاره به اینکه سیمکارت، جزء اقلامی است که کمبود و کسری موجودی آن، بمحض بروز، سبب افزایش قیمت می شود، اشاره کرد: تولید سیمکارت برای مدیریت انباشت در انبار و توزیع در شبکه، خیلی مهمست تا بدین سان بتوان افزایش قیمت احتمالی را کنترل کرد.
وی در همین رابطه اضافه کرد: تلاش ما این بوده است که تولید کامل هم در کنار تامین، در داخل صورت گیرد و ان شاءالله با همکاری دو طرف، قطع کامل وابستگی را رقم بزنیم.
مدیرعامل ایرانسل با اعلان اینکه علاوه بر تعمیر و نگهداری، هم اکنون تولید مودم، قسمتی از نرم افزارها و پلت فرم ها و نیز قسمتی از سخت افزارهای مورد نیاز ایرانسل در قسمت Passive، از داخل درحال تامین است، اظهار داشت: تامین داخلی سخت افزارهای Active هم در برنامه‌ی ما است که در عین پیچیدگی، تلاش می نماییم قسمتی از آنرا با بهره گیری از ظرفیت داخلی تولید نماییم.
وی با اشاره به این که این سیمکارت، دارای قابلیت پشتیبانی از نسل پنجم تلفن همراه (5G) است، بر افزایش حمایت و سرمایه گذاری دراین زمینه تاکید کرد.
عباسی آرند با اعلان اینکه اقدام صقا در کاهش هزینه و قیمت، هم به نفع اپراتور، هم صقا و هم مردم است، ابراز امیدواری کرد باتوجه به پتانسیل موجود در شرکت صنایع قطعات الکترونیک ایران، شاهد موفقیت های مشابه در این صنعت باشیم.

در این مراسم، همین طور مدیرعامل شرکت صنایع قطعات الکترونیک ایران، با اعلان اینکه این شرکت محصولات مختلفی را تولید می کند، اشاره کرد: گل سرسبد محصولات ما، سیمکارت ایرانسل با فناوری به روز بومی است که انصافاً دراین زمینه کار بزرگی انجام شده و این، نتیجه‌ی همکاری و مشارکت دو تیم است.
سلیمانیان اضافه کرد: تمام تلاشمان را انجام می دهیم تا همکار خوبی برای ایرانسل باشیم و در صنایع قطعات الکترونیک ایران، بتوانیم شاهد پیشرفت بیش از پیش در این بخش باشیم.
مدیر پروژه‌ی تولید سیمکارت بومی نیز در این مراسم، با اعلان اینکه از زمان حضور دکتر عباسی آرند در ایرانسل، خیلی از تابوها شکسته شده و شاهد همت واقعی در تولید سیمکارت بومی بوده ایم، اظهار داشت: سیمکارت بومی ایرانسل، دارای خاصیت های خاص و پیشرفته ای در قیاس با نمونه های موجود نزد سایر اپراتورها است.
وی اضافه کرد: آزمایشگاه دانشگاه صنعتی شریف، بعنوان مرجع تست این سیمکارت در داخل برگزیده شد و با تولید این سیمکارت، ضمن به حداقل رساندن وابستگی به خارج، امکان اضافه شدن قابلیت های جدید متناسب با خدمات دیجیتال و بروزرسانی دائمی نرم افزاری، فراهم گشته است.
خرداد ماه امسال نیز، خط تولید مودم بومی TF-i60 S1، با قابلیت پشتیبانی از فناوری اینترنت همراه و ثابت، با حمایت ایرانسل، اولین ارائه دهنده‌ی 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، راه اندازی شده بود.


منبع:

1400/07/14
15:01:41
5.0/5
368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات