مخالفت صدها کارمند آمازون و گوگل با رژیم صهیونیستی

مخالفت صدها کارمند آمازون و گوگل با رژیم صهیونیستی گروهی از کارکنان گوگل و آمازون که هویت آنها فاش نشده از مدیران عامل این دو شرکت خواستند تا اجرای طرح رایانش ابری نیمبوس را متوقف کرده و دیگر با صهیونیست ها همکاری نکنند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ان بی سی نیوز، این افراد همینطور خواهان توقف همه همکاریهای شرکتهای متبوع خود با ارتش رژیم صهیونیستی شده اند.
بر اساس نامه سرگشاده این افراد که در روزنامه گاردین چاپ شده، رژیم صهیونیستی یک نظام نژادپرست بوده و فلسطینیان را بی جهت به قتل می رساند و بنابراین همکاری با دولت و ارتش این رژیم باید متوقف شود. طرح نیمبوس با هدف عرضه خدمات رایانش ابری به صهیونیست ها اجرا می شود تا ارتش این رژیم سرورهای محلی کلود خویش را برای ذخیره سازی داده های مختلف و جاسوسی از فلسطینیان راه اندازی کند.
نویسندگان در بخشی از این نامه نوشته اند: کارفرمایان ما قراردادی را با عنوان طرح نیمبوس امضا کرده اند تا فناوری خطرناکی را به ارتش و دولت رژیم صهیونیستی بفروشند. فناوری که قرارداد آن امضا شده، آوارگی و تبعیض نظام مند ارتش و دولت را بر ضد فلسطینیان بشکلی بی رحمانه تر و مرگبارتر ممکن می کند.
اجرای این طرح مستلزم سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد دلاری است و امضاءکنندگان این نامه که خویش را داری سوابق متنوع توصیف کرده اند، افزوده اند: فناوری که ما ایجاد می نماییم باید در خدمت ارتقای مردم در همه جا باشد. ما بعنوان کارکنان این شرکت ها از نظر اخلاقی موظف هستیم ضد نقض این ارزش های اساسی صحبت نماییم.
بیش از ۹۰ تن از کارکنان گوگل و بیشتر از ۳۰۰ کارمند آمازون این نامه را امضا کرده و افزوده اند از بیم انتقام گیری و تلافی ترجیح می دهند هویت آنها فاش نشود. در این نامه تصریح شده اجرای طرح نیمبوس باعث کنترل بیشتر فلسطینیان و جمع آوری غیرقانونی اطلاعات از آنها شده و گسترش شهرک سازی غیرقانونی صهیونیست ها در سرزمین های فلسطینی را تسهیل می کند.


منبع:

1400/07/23
09:24:22
5.0/5
572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات