پیشرفت تنسنت برای مقابله با کمبود تراشه

پیشرفت تنسنت برای مقابله با کمبود تراشه به گزارش ما دیجیتال شرکت چینی تنسنت از پیشرفت در زمینه تولید انواع تراشه های نیمه هادی اطلاع داده و تصریح کرده که در این حوزه سرمایه گذاری قابل توجهی خواهد نمود.به گزارش ما دیجیتال به نقل از رویترز، تنسنت به دلیل عرضه اپلیکیشن گپ وی چت و هم طراحی انواع بازی های کامپیوتری شهرت دارد. اما اخیرا تحقیق و پژوهش در زمینه تولید انواع نیمه هادی را شروع کرده و به چند شرکت فناوری دیگر در این حوزه پیوسته است.
تنگ دائوشنگ از مدیران تنسنت در حوزه خدمات کلود و صنایع هوشمند در این مورد گفته است: با عنایت به نیازهای گسترده بخش کسب و کار، این شرکت برنامه های درازمدتی برای سرمایه گذاری به منظور تولید انواع تراشه و نیمه هادی دارد.
او سه تراشه توسعه یافته توسط تنسنت را معرفی نمود. یک تراشه برای محاسبات هوش مصنوعی به نام Zixiao، یک تراشه دیگر برای پردازش ویدئو به نام Canghai و یک تراشه برای شبکه های با کارایی بالا که Xuanling نامیده می شود همچون این تراشه هاست.
این شرکت همینطور سیستم عامل ابری Orca خویش را معرفی کرده است. این نظرات بعد از آن بیان شد که علی بابا غول تجارت الکترونیک چینی و رقیب تنسنت در بازار رایانش ابری چین، ماه گذشته از یک تراشه سرور جدید برای مراکز داده رونمایی نمود.

1400/08/14
17:01:18
5.0/5
714
تگهای خبر: اپل , الكترونیك , بازی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات