رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان كرد

ضرورت همگامی صنایع و پالایشگاه ها در کاهش آلاینده های جوی

ضرورت همگامی صنایع و پالایشگاه ها در کاهش آلاینده های جوی خوزستان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: اگر بتوانیم همگامی صنایع و پالایشگاه ها با طبیعت را داشته باشیم بگونه ای که آلاینده ها به حداقل برسد و پساب ها و تصفیه خانه ها در شرایط خوبی قرار بگیرند، می توانیم به سادگی از منابع فسیلی استفاده نماییم و میزان نقش خویش را در ایجاد آلاینده های جوی کاهش دهیم.علی سلاجقه که امروز (۲۷ آبان ماه) به خوزستان سفر کرده است، در بدو ورود به اهواز در جمع خبرنگاران اظهار نمود: امیدواریم دولت بتواند دین خویش را نسبت به خوزستان ادا کند. خوزستان استان آب و نفت است؛ دو سیالی که از نظر جنبه های حیاتی، تراز عالی دارند.

به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: علیرغم این شرایط، خوزستان در بعضی قسمت ها با مشکل روبرو شده است. در بحث نفت، گسترش صنایع و پالایشگاه ها باعث ایجاد بحث های آلایندگی شده است. خشکسالی هم از نظر وقوع ریزگردها مشکلاتی برای مردم استان خوزستان بوجود آورده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: از سوی دیگر از نظر منابع آبی و مباحث در ارتباط با خشکی تالاب ها مشکلاتی وجود دارد؛ تالاب ها بعنوان نقاط سیل گیر، محل امرار معاش مردم و همینطور نقاط گردشگری مطرح هستند.

وی بیان نمود: این سفر به منظور بازدید از تصفیه خانه های پالایشگاه ها، فلرهای نفتی و گاز ترش پالایشگاه بیدبلند انجام شده است؛ این پروژه یکی از پروژه های بزرگ ایران در بحث حفاظت محیط زیست است.

سلاجقه اضافه کرد: قوانین در ارتباط با کنوانسیون های بین المللی به شکلی درحال وارد کردن فشار بخصوص به کشورهای درحال توسعه هستند تا از ظرفیت های فسیلی خود حداقل استفاده را داشته باشند. اگر بتوانیم همگامی صنایع و پالایشگاه ها با طبیعت را داشته باشیم بگونه ای که آلاینده ها به حداقل برسد و پساب ها و تصفیه خانه ها در شرایط خوبی قرار بگیرند، می توانیم به سادگی از منابع فسیلی استفاده نماییم و میزان نقش خویش را در ایجاد آلاینده های جوی کاهش دهیم.

وی اظهار داشت: دنیا با عنایت به داده های خود، درحال محکوم کردن ما به این است که نقش ما در ایجاد آلاینده های جوی بالا است اما خوشبختانه در شرایط تحریم هم حدود ۵ درصد نسبت به تعهدات توافقنامه پاریس، شرایط بهتری داریم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: امروز بهترین و بزرگ ترین پروژه های کاهش آلایندگی جوی در استان خوزستان افتتاح خواهند شد.
1400/08/27
14:23:45
5.0/5
428
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات