انبارهای متروی تهران خالی ازقطعات

انبارهای متروی تهران خالی ازقطعات به گزارش ما دیجیتال رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه اساسا با جا به جایی افراد مشکلات زیر ساختی مترو حل نخواهد شد، اظهار داشت: باید برای متروی تهران فکری اساسی کرد، امروز متروی تهران نیازمند اقدامات عاجل و ضربتی است که اورهال کردن قطارها در اولویت اقدامات عاجل برای مترو قرار دارد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، سید جعفر تشکری هاشمی بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به موضوع آلودگی هوا اظهارکرد: حساسیت به این مساله نشان دهنده عمق نگرانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران نسبت به پدیده آلودگی هواست که هرسال با این مساله رو به رو هستیم، اگر امروز شهروندان وضعیت آلودگی هوای تهران و ترافیک پایتخت را مشاهده می کنند، نتیجه تفکرات غلطی است که مدیران قبلی شهر اجرا کردند.

وی با اعلان اینکه در سالهای اخیر و با ادعای مدیران دوره گذشته که می خواهند شهر را ارزان اداره کنند، موضوع نگهداشت در شهر به شدت لطمه دیده است، اشاره کرد: امروز با شبکه اتوبوسرانی ضعیف، عدم نوسازی خودرو ها و حتی عدم تعمیر خودرو ها مواجه هستیم. متروی تهران که آثارش را در چند روز گذشته دیدیم، نتیجه تفکرات غلط گذشته است.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با انتقاد از خالی شدن انبارهای قطعات یدکی در طول چند سال اخیر اظهار داشت: امروز به شدت نیازمند تامین قطعات هستیم، واگن های مترو به عمر فرسودگی خود رسیده و نیازمند اورهال قطارهای مترو هستیم و اگر شهردار تهران به فوریت دراین زمینه اقدام نکند با مشکلاتی جدی تر در حمل و نقل شهروندان رو به رو خواهیم شد.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نسبت به عملکرد و تصمیمات کارگروه اضطرار آلودگی هوا هم انتقاد نمود و اظهار داشت: در صورتیکه که موتور سیکلت ها بیش از ۶ برابر یک خودرو یورو ۲، آلودگی تولید می کنند، معاینه فنی برایشان الزامی نیست و کارگروه آلودگی هوا همچنان روش های قدیمی خود در تصمیم گیری برای هوای تهران را در پیش گرفته است.

تشکری هاشمی با تاکید بر این که یکبار برای همیشه باید مشکل آلودگی هوا را اساسی حل نماییم، اظهار داشت: موتورسیکلت های کاربراتوری، خودروهای گازوئیلی، خودرو های فرسوده، با ایجاد سولفور و واکنش شیمیایی و تبدیل شدن به ذرات معلق موجب لطمه به هوای شهر تهران می شوند، همین طور کمتر از ۵ درصد خودرو های فرسوده در سالهای اخیر نوسازی و جایگزین شده و موتورسیکلت های برقی هم جایگزین موتورسیکلت های کاربراتوری نشدند.

تشکری هاشمی با اشاره به انتصاب مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو اظهار داشت: اساسا با جا به جایی افراد مشکلات زیر ساختی مترو حل نخواهد شد؛ بلکه باید برای متروی تهران فکری اساسی کرد، امروز متروی تهران نیازمند طرح آنی و فوری است و اورهال کردن قطارها در اولویت اقدامات عاجل برای مترو قرار دارد. متروی تهران نیازمند افراد متخصص است و انتظار داریم شهردار در انتصابات خود، موضوع تخصص و دانش را بیشتر مورد توجه قرار دهند و از شهردار می خواهیم در انتصابات خود حزب الهی و انقلابی بودن را لحاظ کند اما به تخصص و دانش نیز توجه کند.

منبع:

1400/09/02
16:11:12
5.0/5
612
تگهای خبر: دانش , شركت , كاربر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات