توقف فعالیت معدن کاران در محدوده سنگ نگاره های تیمره

توقف فعالیت معدن کاران در محدوده سنگ نگاره های تیمره مرکزی رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خمین اظهار داشت: اقدامات معدن کاران در محدوده سنگ نگاره های تیمره خمین متوقف گردید.


علی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با پیگیری اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی و اداره شهرستان خمین و با همکاری و مساعدت دادستان شهرستان خمین، حکم توقف هر گونه عملیات استخراج مواد معدنی در محدوده عرصه سنگ نگاره های تیمره صادر و به بهره بردار معدن مورد نظر ابلاغ و از فعالیت آن جلوگیری شد.
وی اضافه کرد: حدود عرصه سنگ نگاره های تیمره در منطقه موسوم به داش دره و تنگه غرقاب بیش از ۱۷۰۰ هکتار شناسایی و ثبت شده است.
مشهدی با تاکید بر این که در محدوده ها ی ثبت شده و تاریخی به هیچ معدنی اجازه فعالیت و معدن کاوی نخواهیم داد اظهار داشت: با خاطیان برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: مجوز صادره توسط سازمان صمت به مساحت حدود ۱۴۰۰ هکتار صادر شده که تا حالا با پیگیری های صورت گرفته حدود ۵۰۰ هکتار آن بخاطر تداخل با سنگ نگاره ها از حیطه انتفاع خارج شده و از سازمان صادر کننده مجوز می خواهیم که برای حفظ آثار تاریخی و منظر بصری منطقه، مجوز یاد شده را باطل کند.
منبع:

1400/09/04
13:47:43
5.0/5
603
تگهای خبر: هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات