ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کرده است

ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کرده است به گزارش ما دیجیتال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خطاب به مدیران و کارکنان ایرانسل تاکید کرد: شما همین جا زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کردید و نشان دادید که هر جا اراده کردید، توانستید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعدازظهر روز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ طی بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل، با ابراز خرسندی از این که با دستاوردهای شرکت ایرانسل از نزدیک آشنا شده است تاکید کرد: دستاوردهای ایرانسل در امتداد افزایش کیفیت ارتباطات و کیفیت زندگی مردم دنبال می شود و باید از زحمات این مجموعه و جوانان خوش فکری که هدفشان ارائه خدمات باکیفیت به مردم است، تشکر کنم.
وزیر ارتباطات با اعلان اینکه در کنار توسعه شبکه، باید خدمات پایه و پلت فرم های بومی را هم داشته باشیم تاکید کرد: شواهد نشان میدهد که جوانان ما چیزی از جوانان کشورهای دیگر کم ندارند. شما همینجا زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کردید و نشان دادید که هر جا اراده کردید، توانستید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید.
زارع پور با اشاره به نقش کلیدی اپراتورها خصوصاً ایرانسل در توسعه خدمات شبکه و سرعت دسترسی، اظهار داشت: شما موتور این حرکت هستید و می توانید در رسیدن به این هدف مؤثر باشید. توقع از ایرانسل این است که برای ارتقای بیش از پیش کیفیت شبکه تلاش کند.
وی اضافه کرد: ایرانسل رضایت مشترکان را تا نسبت خوبی جلب کرده و باید این مسیر را با قوت و قدرت ادامه دهد تا مردم حداکثر رضایت را از این اپراتور داشته باشند. ایرانسل باید در امتداد راهبرد وزارت ارتباطات، میدان داری کرده و نقش ملی خودرا در بخش فیبر ایفا کند. ما هم در تسهیل این مسیر، هر کاری که لازم باشد انجام می دهیم.
وی اضافه کرد: در صورت توسعه شبکه ارتباطات ثابت خدمات دولت هوشمند به آسانی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و مردم بوسیله یک پنجره واحد به این خدمات دسترسی پیدا می کنند.

وزیر ارتباطات با اعلان اینکه مطمئن هستم تا اختتام دولت، مردم ارتباطات پرسرعت فیبر را تجربه می کنند با اشاره به راه اندازی هشتمین سایت 5G ایرانسل افزود: مردم ما شایسته سرعت چند گیگابیت بر ثانیه هستند و اگر دست به دست بدهیم، این مهم، شدنی است.
زارع پور با اشاره به ارائه‌ی سامانه‌ی تبادل API توسط ایرانسل و نیز فراهم کردن بستر احراز هویت یکپارچه جهت استفاده از خدمات کسب و کارهای دیجیتال مختلف بوسیله سوپراپلیکیشن ایرانسل من ضمن ابراز خوشی از ارائه‌ی این خدمات توسط ایرانسل، با اعلان اینکه برنامه‌ی ما این است که ان شاءالله تمام خدمات دولتی را اولاً الکترونیک نماییم و سپس به شکل API در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم که روی آن، خدمات ارزش افزوده ارائه کنند، تاکید کرد: ایرانسل می تواند بعنوان نخستین اپراتور خدمات دیجیتال، در این عرصه پیشگام باشد و با رگولاتوری سازمان فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات، این سرمایه‌ی ملی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و خدمات ارزش افزوده‌ی متنوعی به مردم ارائه شود.
وی ابراز امیدواری کرد که با هم بتوانیم در آینده نزدیک، طعم شیرین استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات را به مردم بچشانیم و جایگاه شایسته ای برای کشور در بهره گیری از این فنآوری راهبردی ایجاد نماییم.
دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعدازظهر روز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰، از ساختمان مرکزی ایرانسل بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات ایرانسل در توسعه ی زیرساخت های شبکه‌ی ملی اطلاعات، راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر تکنولوژی های جدید، اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال، ارائه‌ی خدمات دیجیتال و نیز اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی تحقیق و توسعه، نوآوری و بومی سازی قرار گرفت. در این مراسم، همین طور هشتمین سایت 5G ایرانسل، مدرسه‌ی ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، سایت ارتباطی روستایی (USO) ایرانسل در استان مازندران افتتاح و عملیات عمرانی راه اندازی مرکز سوئیچینگ داده‌ی ایرانسل در غرب کشور، بصورت آنلاین شروع شد.

1400/09/11
23:11:27
5.0/5
457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات