ادامه عرضه ی کددستوری مسدودکننده ی کلاهبرداری با تماسهای بین المللی

ادامه عرضه ی کددستوری مسدودکننده ی کلاهبرداری با تماسهای بین المللی ما دیجیتال: با الزام رگولاتوری، علاوه بر مشترکان ایرانسل، امکان استفاده از کد دستوری برای مسدود سازی مکالمه‌ی بین المللی، برای مشترکان اپراتورهای دیگر هم، برقرار شد.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، بیش از پنج سال است که کد دستوری #1*8*1*555* در دسترس مشترکان دائمی و اعتباری ایرانسل است و تمامی مشترکان این اپراتور می توانند با شماره گیری و فعال سازی آن، امکان تماس با خطوط بین المللی را مسدود کنند. با این روش، از کلاهبرداری هایی که به شیوه‌ی «تماس از دست رفته‌ی ناشناخته‌ی بین المللی»، صورت می پذیرد، جلوگیری می شود.
در برخی شیوه های کلاهبرداری، مشترک بعد از مشاهده‌ی تماس از دست رفته از شماره‌ی ناشناس خارج از کشور (missed call)، مبادرت به تماس متقابل کرده و هزینه ای معادل برقراری تماس بین المللی را، متقبل می شود.
با افزایش اینطور کلاهبرداری ها و اعتراضات مردمی صورت گرفته، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، در نیمه‌ی دوم آبان ماه ۱۴۰۰، داشتن کد دستوری فعال سازی و غیر فعال سازی تماسهای بین المللی را به تمامی اپراتورها ابلاغ نمود تا اپراتورهایی که تا این زمان چنین امکانی را برای مشترکان خود فراهم ننموده بودند نیز، ملزم به اجرای این دستور باشند. این درحالی است که کاربران ایرانسل از ۳ شهریور سال ۱۳۹۵، می توانستند برای مسدود سازی و اتصال مجدد تماس با خطوط بین الملل از کد دستوری اختصاصی، استفاده کنند و این امکان، کماکان برای مشترکان ایرانسل دردسترس است.
مشترکانی که نیازی به برقراری تماس بین الملل (شماره گیری با پیش شماره ۰۰، با کشورهای دیگر) ندارند، می توانند با شماره گیری کد دستوری #1*8*1*555*، تماسهای بین الملل خودرا مسدود و هر زمان نیاز به برقراری این تماس ها داشتند، با شماره گیری کد دستوری #2*8*1*555*، برای فعال سازی آن اقدام نمایند.
ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران توانسته است با هدف احترام به مشترکان، با به کار گیری به روزترین تجهیزات و دانش بین المللی، چنین تماس هایی با مشترکان خودرا شناسایی و تعداد آنها را تا حد امکان، کم کند تا مشترکان تجربه‌ی ناخوشایندی نداشته باشند و متضرر نشوند.


منبع:

1400/10/01
12:20:39
5.0/5
417
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات