سخنگوی مخابرات ایران مطرح كرد:

نیازهای زیرساختی استارت آپ ها تامین می شود

نیازهای زیرساختی استارت آپ ها تامین می شود به گزارش ما دیجیتال سخنگوی شرکت مخابرات ایران با اشاره به عدم حضور فعال وزارت ارتباطات در نمایشگاه ایران تلکام 1400 اظهار داشت: انتظار این است که وزارت ارتباطات بعنوان پدر خانواده ICT در این نمایشگاه حضور فعال یابد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، محمدرضا بیدخام در جمع خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه تلکام با اشاره به برگزاری چهار روزه این نمایشگاه و دستاوردهای آن گفت: امسال نمایشگاه تلکام با شعار مخابرات، تحول دیجیتال و توسعه پایدار بعد از گذشت حدود سه سال وقفه، انجام شد و گروه شرکت های مخابرات ایران و سایر شرکت های فعال در این عرصه که در مجموع بیش از صد شرکت می شوند، در این نمایشگاه حضور بهم رساندند.
وی با اشاره به این که ۳۰ شرکت استارت آپی نیز در این نمایشگاه با همکاری معاونت علمی حضور داشتند، اشاره کرد: به رغم تعداد کم شرکت های حاضر در این نمایشگاه شاهد راندمان های بالایی در این رویداد بودیم.
مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با اعلان اینکه شرکت مخابرات ایران امسال متولی برگزاری نمایشگاه تلکام بود، اشاره کرد: ما پیشنهاد دادیم سندیکای صنعت مخابرات نیز در این نمایشگاه شرکت نماید. اما متأسفانه این سندیکا حضور نداشت اما شرکت های تابعه آن که حدود ۳۵ شرکت می شدند در تلکام حضور یافته و فعال بودند.
بیدخام افزود: آمادگی داریم در سنوات آینده از حضور شرکت های بیشتری در نمایشگاه استقبال نماییم. چونکه معتقدیم فضا برای تمامی فعالان عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در تلکام باز است.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: در این حال توقع داشتیم حاکمیت از این نمایشگاه استقبال کند اما متأسفانه وزارت ارتباطات امسال در این نمایشگاه حضور نداشت و جای تأسف است که وزارت ارتباطات بعنوان پدر خانواده حوزه ICT در این نمایشگاه شرکت نکرد و البته دلیل خاصی نیز برای این عدم استقبال اعلام نشد.
بیدخام با اشاره به این که در این چهار روز گروه شرکت های مخابرات ایران در زمینه مشتریان تجاری خانگی و سازمانی، محصولات ویژه ای ارائه دادند، اشاره کرد: در زمینه اتصال فیبر نوری به اماکن، شو روم (پنل) و ورکشاپ های آموزشی برای کاربران اجرا شد. در این حال مخابرات از اپلیکیشن «مخابرات من» رونمایی نمود تا از این پس ارائه خدمات مخابرات بوسیله اپلیکیشن برای مشترکان فراهم گردد.
وی با اشاره به هماهنگی با معاونت علمی ریاست جمهوری برای حضور استارت آپ های فعال این حوزه در نمایشگاه اظهار داشت: برنامه این است که نیازهای زیرساختی این استارت آپ ها را تامین کند. این کسب و کارهای نوپا، ایده های جدید و نویی را در نمایشگاه ارائه کردند و آمادگی داریم در صورت نیاز زیرساخت های مخابراتی آنها را تامین نماییم.
بیدخام از امضای دو تفاهم نامه در پشتیبانی از تولید داخل توسط شرکت مخابرات آگاهی داد و اظهار داشت: از آنجا که مخابرات مصرف کننده مودم های داخلی برای خدمات اینترنت ADSL، VDSL، FTTH است در این راستا، تفاهم نامه ای منعقد کرد. در همین حال با مجموعه کابل مخابراتی شهید قندی نیز در امتداد تامین زیرساخت های فیبر و کابل برای نیازهای ۵ سال آینده تفاهم نامه همکاری منعقد شد.
به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مخابرات و راهکارهای فناورانه (ایران تلکام ۱۴۰۰) از دوم تا پنجم ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های تهران دایر است.


منبع:

1400/10/06
10:20:33
5.0/5
379
تگهای خبر: آموزش , اپل , اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات