براساس آخرین گزارش اسپیدتست؛

جایگاه ایران در سرعت اینترنت ثابت دو پله صعود کرد

جایگاه ایران در سرعت اینترنت ثابت دو پله صعود کرد ما دیجیتال: تازه ترین گزارش از رده بندی کشورها بر طبق میانه سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان نشان میدهد جایگاه ایران در رده بندی سرعت اینترنت ثابت 2 پله رشد کرده و 10.39 مگابیت برثانیه ثبت شده است.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از اسپید تست، تازه ترین گزارش وب سایت مذکور درباره میانه سرعت اینترنت موبایل و ثابت جهان در ژانویه ۲۰۲۲ میلادی انتشار یافته است. طبق این گزارش در اولین ماه ۲۰۲۲ میلادی میانه سرعت جهانی موبایل ۲۹.۶۲ و میانه سرعت جهانی ثابت ۵۹.۸۴ مگابیت بر ثانیه بوده است.
حفظ جایگاه ایران در رده بندی اینترنت موبایل طبق این گزارش میانه سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه گذشته میلادی ۲۳.۱۰ مگابیت برثانیه بوده است. جایگاه ایران در این رده بندی بدون هیچ تغییری نسبت به ماه پیش از آن (دسامبر ۲۰۲۱ میلادی) پله ۷۷ است. از طرف دیگر میانه سرعت اینترنت ثابت کشور ۱۰.۳۹ مگابیت برثانیه ثبت شده و جایگاه ایران در این رده بندی نسبت به ماه قبل ۲ پله رشد کرده و در رده ۱۴۱ قرار دارد.
امارات متحده عربی و نروژ ارائه دهنده بالاترین سرعت اینترنت موبایل بر طبق گزارش موجود در لیست کشورهایی با بالاترین میانه سرعت اینترنت موبایل در ژانویه ۲۰۲۲ میلادی، امارات متحده عربی (۱۳۵.۶۲ مگابیت برثانیه) و نروژ (۱۱۸.۴۴ مگابیت برثانیه) به ترتیب در رده های اول و دوم قرار دارند. جایگاه این کشورها نسبت به دسامبر ۲۰۲۱ میلادی هیچ تغییری نکرده است.
در رده سوم قطر با میانه سرعت اینترنت موبایل ۱۰۹.۸۶ مگابیت برثانیه است و جایگاه آن نسبت به ماه ۲ پله رشد کرده است. از طرف دیگر کره جنوبی با یک پله سقوط در رده چهارم قرار دارد و میانه سرعت اینترنت موبایل آن ۱۰۹.۱۴ مگابیت بر ثانیه ثبت شده است. در رده های پنجم، ششم، هفتم و هشتم به ترتیب هلند (۱۰۷.۲۴ مگابیت برثانیه)، عربستان سعودی (۹۴.۲۵ مگابیت برثانیه)، بلغارستان (۸۷.۸۲ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۸۷.۱۱ مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه این ۴ کشور در ژانویه ۲۰۲۲ میلادی نسبت به یک ماه پیش از آن یک پله رشد کرده است. در رده نهم این لیست چین با میانه سرعت اینترنت موبایل ۸۵.۸۳ مگابیت بر ثانیه قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه قبل ۵ پله سقوط کرده است. در رده دهم مانند ماه گذشته کویت با میانه سرعت اینترنت موبایل ۸۱.۳۳ مگابیت برثانیه قرار دارد. کاهش یک پله ای رتبه سنگاپور و شیلی در رده بندی اینترنت ثابت در لیست کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت ثابت رده اول به موناک و(۱۹۲.۶۸ مگابیت برثانیه) قرار دارد. جایگاه این کشور در رده بندی ژانویه ۲۰۲۲ نسبت به ماه پیش از آن ۴ پله رشد کرده است. در رده های دوم، سوم، چهارم و پنجم به ترتیب سنگاپور (۱۹۲.۰۱ مگابیت برثانیه)، شیلی (۱۸۹.۳۶ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۸۴.۰۳ مگابیت برثانیه) و هنگ کنگ (۱۷۳.۴۲ مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه تمام این کشورها نسبت به رده بندی ماه گذشته یک پله سقوط کرده است.
در رده ششم این لیست دانمارک با میانه سرعت ۱۶۳.۶۰ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است. در رده هفتم ماکائو با میانه سرعت اینترنت ۱۵۶.۷۳ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن در رده بندی نسبت به دسامبر ۲۰۲۱ میلادی ۳ پله رشد کرده است. در رده های هشتم، نهم و دهم به ترتیب چین (۱۵۵.۷۹ مگابیت برثانیه)، آمریکا (۱۴۳.۷۶ مگابیت برثانیه) و اسپانیا (۱۳۴.۱۹ مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه این کشورها در رده بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت ثابت در ژانویه ۲۰۲۲ میلادی نسبت به ماه پیش از آن یک پله سقوط کرده است.


منبع:

1400/11/30
21:24:30
5.0/5
286
تگهای خبر: اینترنت , موبایل , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات