هشدار اسپیس ایكس؛

احتمال تخریب اینترنت ماهواره ای استارلینک در اوکراین

احتمال تخریب اینترنت ماهواره ای استارلینک در اوکراین شرکت اسپیس ایکس اخطار داده احتمال زیادی وجود دارد که خدمات اینترنت ماهواره ای پرسرعت این شرکت در اوکراین هدف حمله قرار بگیرد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از رویترز، این اخطار چند روز بعد از آن صادر شده که برخی محققان حوزه امنیت اینترنت اخطار دادند دستگاه هایی که برای ارتباطات ماهواره ای اینترنتی استفاده می شوند می توانند به هدفی آسان برای حملات هوایی روسیه مبدل شوند.
مدیران اسپیس ایکس اخطار داده اند که استارلینک تنها سیستم ارتباطی غیر روسی است که هنوز در بعضی از مناطق اوکراین کار می کند، ازاین رو احتمال هدف قرار گرفتن آن زیاد است و بنابراین کاربران باید با احتیاط از آن استفاده کنند.
مدیران اسپیس ایکس از کاربران خواسته اند تجهیزات استارلینک را فقط در صورت نیاز روشن کنند و آنتن را تا حد امکان دور از محل حضور افراد قرار دهند و برای پیشگیری از تشخیص بصری، تجهیزات استتار نور را بر روی آنتن تجهیزات مذکور قرار دهند.
اینترنت ماهواره ای استارلینک از شنبه گذشته در اوکراین فعال شده و اسپیس ایکس درحال ارسال پایانه های بیشتری به این کشور است.
روز دوشنبه، اوکراین تأیید کرد که پایانه های اینترنت ماهواره ای استارلینک اهدایی را دریافت کرده است، اما کارشناسان معتقدند این پایانه ها امکان دارد به اهداف روسیه تبدیل شوند.


منبع:

1400/12/13
16:39:07
5.0/5
206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات