همکاری همراه اول و وزارت تعاون برای توسعه خدمات دیجیتال

همکاری همراه اول و وزارت تعاون برای توسعه خدمات دیجیتال همراه اول و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه خدمات دیجیتال تفاهمنامه همکاری امضا کردند.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، تفاهمنامه همکاری با مبحث «توسعه خدمات دیجیتال و راهکارهای هوشمندسازی» بامداد امروز چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰، با حضور مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، داریوش ابوحمزه معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نجفعلی شهبازی رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون بین این وزارت خانه و شرکت ارتباطات سیار ایران منعقد شد.

این تفاهمنامه در جهت اجرای سیاست های کلی نظام در ایجاد رفاه اجتماعی و رونق اقتصادی، زمینه سازی برای عدالت اقتصادی، از بین بردن فقر در کشور، تمرکز دادن همه فعالیتهای در ارتباط با رشد و توسعه اقتصادی به سمت و سوی عدالت اجتماعی، کاهش فاصله طبقاتی، رفع محرومیت از قشرهای کم درآمد، توجه ویژه به معیشت روستانشینان با فراهم آوردن زمینه های اشتغال بیشتر با ایجاد انگیزه های مناسب و حمایت و تشویق سرمایه گذاری و کارآفرینی بین وزارت تعاون و همراه اول منعقد شده است.

بر این اساس، همکاری هایی با اهداف ایجاد نظام اطلاعاتی یکپارچه در مدیریت جریان های اطلاعاتی - منابع – سرمایه، توسعه زیرساخت های لازم و حیاتی جهت تحقق توزیع عدالت محور منابع، توسعه پلت فرم های کسب و کاری در جهت پشتیبانی از اشتغال و کسب و کارهای کوچک و روستایی، توسعه ساختارهای یکپارچه بیمه ای - حمایتی - رفاهی در جهت تحقق عدالت اقتصادی و توسعه خدمات دولت الکترونیک شکل خواهد گرفت.

بر اساس این تفاهم ظرفیت های همراه اول در جهت توسعه زیرساخت های فنی، پلت فرم ها، خدمات دیجیتال و راهکارهای هوشمندسازی در مدیریت منابع اقتصادی، مدیریت سرمایه انسانی، توزیع عدالت محور، توسعه اشتغال در بنگاه های کوچک و متوسط و توسعه اشتغال روستایی و تحقق بندهای تفاهمنامه به کار گرفته خواهد شد.

همراه اول به منظور تحقق اهداف این تفاهمنامه، مشارکت در عرضه خدمات پیشرو مبتنی بر هوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیاء جهت توانمندسازی اجزای زیست بوم توسعه کسب و کار برپایه فناوری های نوین هم خواهد داشت.

وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی هم به سیاستگذاری در حوزه های هوشمندسازی، توسعه خدمات دیجیتال، توسعه دولت الکترونیک در حوزه این وزارت خانه بر مبنای اسناد بالادستی و همینطور حمایت، تسهیلگری و مشارکت در توسعه و پیاده سازی خدمات دیجیتال و هوشمندسازی در جهت مبحث این تفاهمنامه خواهد پرداخت.

گفتنی است قبل از انعقاد این تفاهمنامه، داریوش ابوحمزه معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازدیدی از مرکز مانیتورینگ پلت فرم های دیجیتال همراه اول هم داشت و در جریان آخرین تحولات دیجیتالی اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور قرار گرفت.

در این بازدید که با همراهی حمید بهروزی، قائم مقام مدیرعامل همراه اول صورت گرفت، جزییاتی از وضعیت ترافیکی، زیرساختی و توان دیتاسنترهای توسعه یافته توسط همراه اول که یکی از مهم ترین وظایف را در چارچوب پروژه شبکه ملی اطلاعات و همینطور میزبانی از سکوهای توسعه یافته به دست متخصصان داخلی عهده دار است، عرضه شد.

گذر از امکان اتصال بیشتر از ۳ میلیون کاربر همزمان در شبکه پرترافیک «شاد» همچون موارد کلیدی بود که در جریان این بازدید توسط مدیران این سکوی دیجیتال عرضه شد.


منبع:

1400/12/25
21:10:18
5.0/5
729
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات