گوگل با کارمندان معترض خود به توافق رسید

گوگل با کارمندان معترض خود به توافق رسید به گزارش ما دیجیتال گوگل با شش کارمند فعلی و سابق خود که ادعا می کردند این شرکت به صورت ناعادلانه سازمان دهی و اعتراضات صنفی را سرکوب کرده به توافق رسید.به گزارش ما دیجیتال به نقل از رویترز، هیئت ملی روابط کار ایالات متحده این پرونده را از سوی کارمندان گوگل پیگیری کرده بود و سال قبل گوگل را به یک قاضی بررسی تخلفات اداری معرفی نمود. بعد از آن هفته ها برگزاری جلسات استماع و عرضه شواهد از جانب گوگل در رد تلاش آن برای سرکوب فعالیتهای صنفی، سرانجام دو طرف تصمیم گرفتند در خارج از دادگاه با یکدیگر توافق کنند.
کارمندان معترض چهارشنبه گذشته به صورت مستقل با گوگل توافق کردند و قاضی پرونده در سانفرانسیسکو جمعه گذشته این پرونده را مختومه کرد. این توافق نخستین بار روز گذشته دوشنبه به صورت رسمی گزارش شد.
شرایط توافق دو طرف برای رفع اختلافات فاش نشده است. این پرونده در ارتباط با اقدامات گوگل ضد کارمندانی بود که بخشی از یک گروه بزرگ تر معترض به رابطه گوگل با مقامات اداره مهاجرت ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ برای عرضه خدمات کلود به آنها بودند.
گوگل از برخی کارمندان معترض بازجویی و بعضی از آنها را اخراج کرد. هدف آن از این اقدام منصرف کردن سایر افراد شاغل در گوگل از مشارکت در فعالیتهای اعتراضی عنوان شد.
گوگل با این استدلال که کارمندانی که اخراج یا تعلیق کرده به فایل هایی دسترسی پیدا می کردند که نباید داشته باشند و آنها حق نداشتند تعیین کنند این شرکت با چه کسی تجارت می کند، تخلف خویش را رد کرده بود.
فعالیت های اعتراضی در میان کارکنان شرکتهای فناوری دره سیلیکون سال هاست در حال افزایش می باشد. صدها کارمند گوگل پارسال یک سازمان صنفی کوچک را به امید دفاع بهتر از حقوق خود در اعتراضات آینده تشکیل دادند.

1401/01/05
12:58:57
5.0/5
294
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات