ایرانسل در سیستان و بلوچستان دوره ی آموزشی نسل دو تا پنج شبکه های ارتباطی برگزار می نماید

ایرانسل در سیستان و بلوچستان دوره ی آموزشی نسل دو تا پنج شبکه های ارتباطی برگزار می نماید ایرانسل در قالب برنامه های مسؤولیت اجتماعی خود و با هدف محرومیت زدایی، مهارت آموزی و ایجاد اشتغال، دوره‌ی آموزشی شبکه های ارتباطی نسل دو تا نسل پنج (5G) را در استان سیستان و بلوچستان برگزار می نماید.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این دوره توسط آکادمی ایرانسل و با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، در تیر ماه ۱۴۰۱ برگزار می گردد.
این دوره‌ی پروژه محور، به منظور تربیت و تأمین نیروی های متخصص در زمینه‌ی نصب، راه اندازی و نگهداری تجهیزات شبکه‌ی تلفن همراه، در دو سطح مقدماتی و پیشرفته و به صورت نظری و عملی، برنامه ریزی شده است.
علاقه مندان می توانند با شرکت در این دوره‌ی آموزشی، ضمن کسب دانش فنی در رابطه با تجهیزات و ساختارهای ارتباطی نسل دو تا نسل پنج شبکه های ارتباطی (5G)، به جمع شاغلان در این حوزه بپیوندند.
علاقه مندانی که دوره‌ی مقدماتی را با موفقیت پشت سر بگذارند، دوره‌ی پیشرفته را به صورت کاربردی و پروژه محور، همراه با کارورزی در سایت های ایرانسل طی می کنند و بعد از آن، بعنوان نیروهای آموزش دیده، به شرکتهای پیمانکاری حوزه‌ی ارتباطات، معرفی می گردند.
هزینه‌ی ثبت نام در دوره‌ی مقدماتی، سه میلیون تومان است؛ اما با هدف پشتیبانی از توسعه استعدادهای جوانان استان در راه مهارت آموزی و اشتغال، هزینه‌ی این دوره برای متقاضیان ساکن استان سیستان و بلوچستان، با قیمت تخفیفی، ۵۰۰هزار تومان خواهد بود. دوره‌ی پیشرفته هم با بورسیه‌ی ایرانسل، به صورت مجانی برگزار می گردد.
دوره مقدماتی طی چهار روز، به مدت ۳۲ ساعت و به صورت حضوری، در ایام دوم، سوم، نهم و دهم تیر ۱۴۰۱، از ساعت ۹ تا ۱۷، در محل پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار می گردد.
دوره‌ی پیشرفته هم طی ۶ روز، به مدت ۴۸ ساعت و به صورت حضوری برگزار می گردد که جزئیات شرایط و زمان بندی آن، متعاقباً اعلام خواهد شد.
علاقه مندان به شرکت در این دوره می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام، به نشانی b2n.ir/r79692 رجوع کنند.
ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، از سال ۱۳۹۵، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکتهای معتبر بین المللی شروع کرد و توانست در ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، اولین بار در ایران، نمونه ای از شبکه‌ی کامل 5G را در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آزمایش کند.
نخستین عرضه دهنده‌ی 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، که روز اول مرداد ۱۳۹۹، اولین سایت تجاری 5G ایران را در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی کرده بود، تابحال توانسته است با راه اندازی ۹ سایت تجاری نسل پنج در تهران، مشهد، شیراز، کیش، اندیشه و کارخانه‌ی فولاد مبارکه، رکورد بیشترین سایت تجاری 5G را هم در اختیار داشته باشد. آکادمی ایرانسل؛ توسعه دهنده‌ی جریان آموزشی مهارت محور
آکادمی ایرانسل، در چارچوب مجموعه‌ی «ایرانسل لبز (Irancell Labs)» تأسیس شده و به بیان دقیق تر، مرکز آموزشی این مجموعه است. هدف نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در راه اندازی آکادمی، این است که برای توسعه جریان آموزشی مهارت محور، توانمندسازی مشتریان، مشارکت در خلق روش های نوین آموزش دیجیتال و عرضه‌ی عادلانه‌ی آموزش، به سهم خود گامی مؤثر بردارد.
آموزش های عرضه شده در آکادمی ایرانسل، در نگاهی کلی، شامل «آموزش های تخصصی و نوآورانه برای توانمندسازی منابع انسانی شرکت ایرانسل»، «آموزش های مهارت محور در حوزه های تخصصی برای تأمین نیازهای علمی نیروهای انسانی در شرکتهای همکار ایرانسل»، «آموزش دیجیتال برای مشتریان ایرانسل در گروههای تخصصی مدیریت حرفه ای و فناوری اطلاعات و ارتباطات» و «آموزش استارتاپ ها و فرآیند شتاب دهی و عرضه خدمات منتورینگ» هستند.
در همین رابطه، مرکز آموزش های آزاد ایرانسل هم بعنوان یک مرکز تخصصی در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، برای ارائه‌ی آموزش های تخصصی، نوآورانه و مهارت محور، برای توانمندسازی منابع انسانی شرکت ایرانسل، مشتریان ایرانسل و عموم مردم، با ارائه‌ی گواهینامه معتبر و مورد تأیید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، درحال فعالیت است.
«ارائه آموزش دیجیتال در جهت دسترسی ساده و عادلانه برای مشتریان»، «ارتقای سطح دانش مدیریتی و فنی مدیران و کارشناسان ایرانسل»، «پیاده سازی آموزش تخصصی و مهارت محور برای همکاران غیرمستقیم ایرانسل در جهت بهبود خدمات نوین» و «احراز بالاترین درجه‌ی رضایتمندی مشتریان از آموزش های حرفه ای و مهارت محور» همچون اهداف آکادمی ایرانسل هستند.
مجموعه‌ی ایرانسل لبز، از سال ۱۳۹۸، با هدف تعمیق ارتباط ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با جامعه‌ی دانشگاهی و کمک به مراکز علمی، استارتاپ ها و شرکتهای فناور و با مأموریت انجام فعالیتهای تحقیق و توسعه، نوآوری و تجاری سازی در زمینه‌ی شبکه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسب وکارهای پیرامونی با کمک مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور، شامل دانشگاه ها، شرکتهای دانش بنیان، استارتاپ ها و شرکتهای فناور، با هدف تأمین نیازمندی های بازار ICT تأسیس شده است.
چشم انداز این مجموعه، پیشگام بودن در توسعه منابع انسانی و زیرساخت های تحقیقاتی اقتصاد دانش بنیان در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستیابی به جایگاه برترین شرکت ملی در زمینه‌ی خلق محصولات و خدمات این حوزه است و «بخش تحقیق و توسعه»، «مرکز نوآوری ایرانسل» و «آکادمی ایرانسل»، همچون بخش های اصلی آن هستند. ایرانسل، اولین عرضه دهنده‌ی 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، با راه اندازی این مجموعه، به دنبال حرکت در راه گسترش خدمات متنوع و توسعه سبک زندگی دیجیتال و خلق آینده ای همگام با تحولات دنیای دیجیتال است تا با استفاده از فناوری های برتر در حوزه های مختلف، خلق ارزش کند.


منبع:

1401/03/20
14:25:20
5.0/5
273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات