کتاب کنترل فرسایش خاک در مناطق خشک تألیف استاد دانشگاه تهران در اشپرینگر منتشر گردید

کتاب کنترل فرسایش خاک در مناطق خشک تألیف استاد دانشگاه تهران در اشپرینگر منتشر گردید به گزارش ما دیجیتال، کتاب کنترل فرسایش خاک در مناطق خشک (Soil Erosion Control in Drylands) که توسط دکتر محمد جعفری استاد تمام دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و همکاران وی نوشته شده است، توسط انتشارات معتبر بین المللی منتشر گردید.


انتشارات اشپرینگر یکی از انتشارات معتبر در آلمان و آمریکا است که چاپ مقاله توسط این انتشارات یا در ژورنال این انتشارات اعتبار بالایی دارد.
به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه تهران، کتاب کنترل فرسایش خاک در مناطق خشک (Soil Erosion Control in Drylands) که به موضوعات خاکشناسی، جنگلداری و اکولوژی گیاهی توجه دارد، علاوه بر این که به معرفی تکنیک ها و روش های مناسب برای استقرار و نگهداری پوشش گیاهی می پردازد، سیستم های مهندسی زیستی را برای کنترل فرسایش خاک عرضه می دهد.
این کتاب که به همت دکتر محمد جعفری استاد تمام دانشگاه تهران و تعدادی از محققان نوشته شده است، روی زمینهای خشک مانند مناطق خشک، نیمه خشک و خشک نیمه مرطوب تمرکز دارد که بخش اصلی اکوسیستم ها را می سازند.
کتاب کنترل فرسایش خاک در مناطق خشک ( Soil Erosion Control in Drylands) علاوه بر مقدمه ای بر نقش و اهمیت پوشش گیاهی در محافظت از خاک در مقابل فرسایش بادی و آبی، دامنه ای از تکنیک ها و روش های مناسب برای استقرار و نگهداری پوشش گیاهی و همینطور شاخص هایی در رابطه با انتخاب گیاهان مناسب برای محافظت از خاک و جلوگیری از فرسایش خاک عرضه می دهد.


نویسندگان این کتاب به شکلی روش های جلوگیری از فرسایش خاک و مبارزه با آنرا از راه کاربرد گیاهان، با بهره گیری از سیستم های مهندسی زیستی برای کنترل فرسایش خاک و نقش آگروفارستری در جلوگیری از فرسایش خاک را عرضه می کنند.
کتاب کنترل فرسایش خاک در مناطق خشک ( Soil Erosion Control in Drylands) می تواند برای علاقه مندان به کشورهایی با آب و هوای مشابه ایران شامل دبی، کویت، عربستان سعودی، افغانستان و پاکستان مفید باشد.
دکتر جعفری استاد دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران نویسنده مسئول این کتاب بوده و محمد طهمورث محقق مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی زنجان، محمد احترام از دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان، مجید قربانی محقق گروه علوم زیستی دانشگاه سیه نا ایتالیا و فاطمه پناهی از گروه مهندسی علوم کویر دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه کاشان از اعضای هیأت نویسندگان هستند.

1401/06/10
10:05:30
5.0/5
195
تگهای خبر: آموزش , دانش , سیستم , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات