زارع پور مطرح كرد؛

تصمیم گیری درباره ی رفع محدودیت های اینترنت با وزارت ارتباطات نیست

تصمیم گیری درباره ی رفع محدودیت های اینترنت با وزارت ارتباطات نیست به گزارش ما دیجیتال، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ی رفع محدودیت اینترنت توضیحاتی ارائه کرد و اظهار داشت: تصمیم گیری درباره ی حل این محدودیت ها با وزارت ارتباطات نیست.به گزارش ما دیجیتال به نقل از خانه ملت؛ عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری در پاسخ به این که محدودیت های اینترنت چه زمانی رفع می شود؟ اظهار داشت: تصمیم گیری درباره ی این مساله با بنده نیست از وزیر کشور به عنوان رییس شاک (شورای امنیت کشور) باید سوال کنید.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت ارتباطات موضوع رفع محدودیت های اینترنت به عنوان متولی این حوزه را پیگیری می کند، اضافه کرد: بله؛ ما دنبال می نماییم و در کنار آن ظرفیت های داخلی را تقویت می نماییم تا در دوره محدودیت کار مردم معطل نماند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص این که حالا مقرر است بجای اینستاگرام چه پلتفرمی استفاده شود، افزود: ظرفیت های داخلی موجود است.
بنابراین گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته بعد از حضور در نشست مشترک کمیسیون های صنایع و معادن و فرهنگی مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار داشته بود: جلسه مشترک کمیسیون های صنایع و معادن و فرهنگی انجام شد و به دغدغه نمایندگان مجلس درباره ی میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات، اقدامات وزارت ارتباطات و دستگاه های مرتبط برای پشتیبانی از کسب و کارهای فضای مجازی و حل مشکل ارتباطات، پاسخ داده شد.
وی اضافه کرد: در امتداد اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی، اجرای شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور از شروع دولت در دستورکار قرار گرفت و الان حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته است؛ هدف این است که شبکه ای پرسرعت، با کیفیت، مستقل و امن را در گستره جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران با سرعت های چند صد مگابیت بر ثانیه برای مردم فراهم گردد تا بر روی آن انواعی از خدمات پرسرعت و با کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.
عضو کابینه سیزدهم اشاره کرد: باتوجه به شرایطی که مراجع امنیتی کشور به ما ابلاغ کردند و محدودیت هایی که در بعضی پلت فرم های خارجی ایجاد شده، ما به عنوان وزارت ارتباطات که وظیفه وصل کردن داریم در دوره این محدودیت ها تلاش کردیم، ظرفیت های داخلی را تقویت و به ارتقای سکوهای داخلی کمک نماییم تا آنها بتواند ارتباط مردم با یکدیگر و موضوع کسب وکارها را پذیرا باشند و مدیریت کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه امروز ما ظرفیت های داخلی بسیار خوبی در همه بخش ها داریم، افزود: در حالی که پلت فرم های آمریکایی در خیلی از کشورهای اروپایی، موضوعات خرید و فروش، جابه جایی مسافر و… را دربرگرفتند ما امروز ظرفیت های بومی خودمان را داریم که درحال کار هستند.
زارع پور اشاره کرد: برای اولین بار شاید با وجود این که بنا به شرایط امنیتی کشور در بعضی از ساعت ها محدودیت هایی در اینترنت بین الملل اعمال می شود، اما تمام سرورها و خدمات داخلی کشور بصورت ۱۰۰ درصدی درحال فعالیت است.
وی اضافه کرد: ما برنامه ویژه ای برای پشتیبانی از پلت فرم ها و ظرفیت های داخلی پیش بینی کردیم تا زیرساخت های سخت افزاری و ظرفیتی تقویت شود تا بتوانند خدمات موردنیاز مردم را با کیفیت و پرسرعت تامین کنند؛ در دوهفته اخیر که محدودیت ها باتوجه به شرایط امنیتی کشور اعمال شده است، ما تمام تلاش شبانه روزی خودرا برای ارتقا کیفیت آنها به کار بردیم، ظرفیت های داخلی اصلاً قابل مقایسه با گذشته نیستند؛ از مردم دعوت می کنم از ظرفیت های داخلی بهره گیرند برای اینکه قابلیت هایی دارند که بعضاً در بعضی نسخه های خارجی وجود ندارد.

1401/07/15
14:44:22
5.0/5
257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات