ضرورت استفاده از هوش مصنوعی در دادگاه های چین تا سال ۲۰۲۵

ضرورت استفاده از هوش مصنوعی در دادگاه های چین تا سال ۲۰۲۵ ما دیجیتال: به گزارش ما دیجیتال، دادگاه های چین باید تا سال 2025 سیستم هوش مصنوعی را در جلسات خود پیاده سازی کنند.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، دادگاه های چین باید تا سال ۲۰۲۵ یک سیستم هوش مصنوعی مناسب برای ارائه پشتیبانی همه جانبه مبتنی بر هوش مصنوعی در کوشش برای بهبود خدمات حقوقی و اجرای عدالت ایجاد کنند.
این دستورالعمل روز جمعه توسط دادگاه عالی خلق، دادگاه عالی چین صادر شد. این دستورالعمل همین طور از دادگاه های چینی می خواهد تا یک برنامه کاربردی و سیستم نظری جهت استفاده از هوش مصنوعی در حوزه های قضایی راه اندازی کنند و قوانین را تا سال ۲۰۳۰ بهبود بخشند تا اطمینان حاصل شود که این فناوری می تواند از کل پروسه قضایی پشتیبانی کند.
دادگاه عالی اظهار داشت که هدف از صدور این دستورالعمل، ترویج ادغام عمیق هوش مصنوعی با کارهای قضایی، تقویت ساختار دادگاه های هوشمند و کوشش برای دستیابی به سطح بالاتری از عدالت دیجیتال است.
در این سند حقوقی، این دادگاه، قانونی بودن استفاده از هوش مصنوعی در حوزه های قضایی و امنیتی که این فناوری ارائه می دهد را برجسته کرده است. این قانون اشاره کرد که ارتقا و کاربرد فناوری نباید به امنیت ملی لطمه برساند، اسرار دولتی را نقض کند یا امنیت داده های شخصی را نقض کند.
همین طور تاکید نمودند که احکام باید همیشه توسط قضات صادر شود، به این معنا که هوش مصنوعی نمی تواند جایگزین قضات در تصمیم گیری پرونده ها شود. این امر نشان دهنده آنست که نتایج حاصل از استفاده از فناوری می تواند به عنوان مرجع تکمیلی در نظارت و مدیریت قضایی عمل کند.
دادگاه عالی روز جمعه اظهار داشت که تقویت کاربرد هوش مصنوعی در حوزه های قضایی نه فقط به قضات کمک می نماید تا بار رسیدگی به پرونده های بی اهمیت را برای بهبود کارایی کاری خود کاهش دهند، بلکه دسترسی مردم به منابع قانونی برای حل مؤثرتر اختلافات شان را آسان تر می کند.
علاوه بر این، برنامه هوش مصنوعی بطور خودکار بی نظمی ها در رسیدگی به پرونده را برای تنظیم رفتار قضایی تشخیص می دهد. در طول دهه گذشته، دادگاه ها در سراسر کشور با افزایش تلاش ها در کاربرد فناوری های پیشرفته هوشمندتر شده اند.1401/09/19
15:05:10
5.0/5
328
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات