به تراشه مغزی نورالینک مجوز ندهید!

به تراشه مغزی نورالینک مجوز ندهید! ما دیجیتال: به گزارش ما دیجیتال، گروه بزرگی از پزشکان با محکوم کردن فعالیتهای شرکت «نورالینک» در خصوص آزمایش تراشه در مغز، از «سازمان غذا و داروی آمریکا» خواستند که کار این شرکت را تایید نکند.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، یک گروه شامل بیشتر از ۱۷ هزار پزشک، از «سازمان غذا و داروی آمریکا»(FDA) درخواست کرده اند که شرکت «نورالینک»(Neuralink) تاسیس شده توسط «ایلان ماسک»(Elon Musk) را از دریافت تاییدیه در خصوص کاشت تراشه در مغز محروم کند.
نهاد «کمیته پزشکان برای پزشکی مسئولانه»(PCRM) باور دارد که نورالینک با جراحی هایی به منظور هک کردن و دستکاری داده های کارکنان، مقررات معروف به «روش های خوب آزمایشگاهی»(GLP) که کیفیت و یکپارچگی مطالعات آزمایشگاهی غیر بالینی را تضمین می کنند، نقض کرده است.
یکی از کارمندان سابق شرکت نورالینک به دیلی میل اظهار داشت که بعضی از موارد مرگ و میر حیوانات به دست «متیو مکدوگال»(Matthew McDougall)، جراح مغز و اعصاب صورت گرفته اند که حدودا شش برابر مقدار ماده سمی غیر مجاز را تزریق کرد و به مرگ یک میمون منجر گردید.
«رایان مرکلی»(Ryan Merkley)، مدیر پشتیبانی از تحقیقات کمیته پزشکان برای پزشکی مسئولانه، به دیلی میل اظهار داشت: مکدوگال که جراح مغز و اعصاب مرکز درمانی «ساتر هلث»(Sutter Health) در سانفرانسیسکو است، در چندین مورد از این پروتکل پیروی نکرد.
این مورد در پیام های نوشته شده توسط «جان موریسون»(John Morrison)، مدیر پژوهش «دانشگاه کالیفرنیا، دیویس»(UC Davis) بیان شده است. دیلی میل جهت بررسی صحت این موضوع، با شرکت نورالینک و همینطور مکدوگال تماس گرفت.
ماسک در اوایل ماه جاری میلادی اعلام نمود که نورالینک، بیشتر اسناد خویش را به سازمان غذا و داروی آمریکا فرستاده است و انتظار دارد که آزمایش های انسانی را طی شش ماه آینده آغاز کند.
مرکلی اظهار داشت: گزارش های افشاگرانه ای در مورد حیواناتی وجود دارند که دستگاه هایی با اندازه اشتباه، در مکانهای نادرستی از مغز آنها کاشته شده اند. گزارش ها حاکی از این هستند که در صورت کاهش سرعت شرکت ممکن بود همه این مشکلات رفع شوند اما فشارهایی برای حرکت سریع وجود داشت و آنها از پروتکل منحرف شدند.
این گزارش ها سبب شده اند که «وزارت کشاورزی آمریکا»(USDA)، بررسی هایی را در مورد نورالینک به سبب نقض رفاه حیوانات آغاز کند. کمیته پزشکان برای پزشکی مسئولانه امیدوار است که سازمان غذا و داروی آمریکا هم از این روند پیروی کند.
کمیته پزشکان برای پزشکی مسئولانه در ماه فوریه، ضد دانشگاه کالیفرنیا، دیویس شکایت نمود تا به ۷۰۰ صفحه از یادداشت های آزمایشگاهی کارکنان نورالینک دسترسی پیدا کند که جزئیات آزمایش ها را شرح می دهند. دیلی میل، کپی هایی از یادداشت ها را به دست آورده است.
یادداشت آزمایشگاهی در مورد آزمایش های انجام شده در مرکز نخستی سانان دانشگاه کالیفرنیا، دیویس که نام متیو مکدوگال در آن به چشم می خورد


منبع:

1401/09/27
11:02:42
5.0/5
288
تگهای خبر: دانش , دستگاه , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات