نمایشگاه CES ۲۰۲۳

فناوری های یک خودرو آینده نگرانه در CES

فناوری های یک خودرو آینده نگرانه در CES ما دیجیتال: به گزارش ما دیجیتال، فناوری های در ارتباط با یک خودروی مفهومی جدید آینده نگرانه با سقف گنبدی شیشه ای در نمایشگاه CES به نمایش در آمد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، این وسیله نقلیه خودران دارای سقف گنبدی حباب مانندی است که شبیه به ماشین فضایی انیمیشن جتسون ها است.
خودروی مفهومی «AKXY۲» شرکت «Asahi Kasei» برای تصور آینده ای با حمل و نقل پایدار و متمرکز بر جامعه طراحی شده است.
شرکت سازنده ی این خودرو مستقر در توکیو امیدوار است که خودرو مفهومی آن تخیلات را به کار بیاندازد و جایگاه خودرو را از یک وسیله بی روح برای رفت و آمد به یک وسیله نقلیه اجتماعی تغییر دهد.
این شرکت برخی از نوآوری های در ارتباط با خودروی مفهومی خویش را در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی(CES) سال جاری در لاس وگاس به معرض نمایش گذاشته است.
خودرو «AKXY۲» برای نخستین بار در روز ۲۵ مه ۲۰۲۲ در ژاپن به نمایش در آمد. رونمایی از آن در صدمین سالگرد شرکت «Asahi Kasei» انجام شد. این خودروی مفهومی جدید دارای فناوری هایی است که در جهت کاهش انتشار کربن فعالیت می نمایند و شامل منسوجات پایدار، پلاستیک های مهندسی شده و الاستومرها می شوند.
طراح این خودروی مفهومی می گوید که ظاهر دایره ای خودرو نمایانگر چرخه طبیعت و هماهنگی میان انسان و محیط زیست است.
علاوه بر این او اشاره نمود که خودروی «AKXY۲» مجهز به شبکه مغناطیسی و شکاف در دیواره ها است، به صورتی که سفر با ماشین سبب ایجاد اختلال در فعالیتهای روتین زندگی افراد نمی گردد. شبکه و شکاف ها به کاربر این امکان را می دهد که موارد مختلفی مانند صندلی و میز را به کف و دیوار خودرو متصل کنند و فضای داخلی آنرا شخصی سازی کنند.
AKXY۲ جامعه محور
شرکت «Asahi Kasei» توضیح می دهد که این خودروی مفهومی بگونه ای طراحی شده که سه مورد «پایداری»، «رضایت» و «جامعه» را در بر بگیرد. در حالیکه معنای دو مورد اول کاملاً واضح است، «جامعه» مفهوم اصلی AKXY۲ است و به جاه طلبی این شرکت ژاپنی برای نشان دادن دیدگاهی در مورد آینده خودرو ها از منظر رابطه آنها با جامعه اشاره دارد.
این شرکت اعلام نمود بعد از آنکه همه گیری کووید بر اهمیت وسایل نقلیه بعنوان فضاهای شخصی در طول ماه ها قرنطینه تاکید کرد، تصمیم گرفت بر روی یک وسیله نقلیه متمرکز بر جامعه تمرکز کند.
به منظور تحقق چشم انداز شرکت، تمام بخش نیمه بالایی AKXY۲، همچون سقف، از یک رزین شیشه ای شفاف ساخته شده است که حال و هوای فضاپیمای جتسون ها را به همراه دارد. این بدان معناست که مسافران می توانند از همه جهات به بیرون نگاه کنند و این به آنها اجازه می دهد از فضای باز اطراف خود لذت ببرند. این شرکت می گوید این طراحی به مسافران این امکان را می دهد که احساس کنند در خانه ای سنتی به سبک ژاپنی هستند.
این یک نمونه خیره کننده از ظاهر خودرو های شخصی در آینده است. اما به نظر می آید هنوز زمان زیادی تا تحقق آنها وجود داشته باشد.


1401/10/19
10:47:45
5.0/5
361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات