پر و بال ربات جدید به قابلیت های پهپادی اش کمک می کند

پر و بال ربات جدید به قابلیت های پهپادی اش کمک می کند به گزارش ما دیجیتال، یکی از محققان دانشگاه «لوند» سوئد اخیرا اظهار کرده ربات مجهز به بال و پر بوجود آورده است که این امر به بهبود کارایی هواپیماهای بدون سرنشین کمک می نماید.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از اس اف، مطالعه ای که توسط دانشگاه «لوند» در سوئد انجام شده است نشان داده است که پرندگان با تا کردن بال هایشان در هنگام حرکت به سمت بالا، کارآمدتر پرواز می کنند. این امر الهام بخش محققان خواهد بود و به آنها در توسعه پهپادهای بالدار و افزایش راندمان پیشرانه و آیرودینامیک آنها کمک خواهد نمود.
«کریستوفر جوهانسون» محقق زیست شناسی در دانشگاه لوند، توضیح داد که بال رباتیک آنها می تواند بیشتر از ربات های قبلی مانند یک پرنده تکان بخورد. این تحقیق می تواند برای کاربردهایی مانند خدمات ارسال محموله استفاده گردد.
دایناسورهای پرنده مانند منقرض شده از تا کردن بال های خود در طول حرکت کردن به سمت بالا سود می بردند. پرندگان بزرگترین و کارآمدترین موجودات پرنده زنده امروزی هستند که الهام بخش توسعه پهپادهای جدید هستند. برای تعیین این که کدام استراتژی بال زدن بهتر است احتیاج به مطالعات آیرودینامیکی در مورد روش های مختلف بال زدن است.
برای مطالعه بیشتر این موضوع، یک تیم تحقیقاتی سوئدی-سوئیسی بال رباتیکی ساخته اند که می تواند دقیقا به این امر برسد و مانند پرنده تکان بخورد. این بال در یک تونل باد آزمایش شد تا اندازه گیری شود که چگونه روش های مختلف بر نیرو و انرژی آن در حین پرواز تاثیر می گذارد.
مطالعات قبلی نشان داده است که پرندگان هنگام پرواز آهسته بال های خویش را بیشتر به صورت افقی تکان می دهند. مطالعه جدید نشان داده است که پرندگان اگر به انرژی بیشتری نیاز داشته باشد، احتمالا این کار را انجام می دهند. این چیزی است که پهپادها می توانند از آن تقلید کنند تا دامنه سرعتی که می توانند با آن پرواز کنند را بالا برند.
از بال رباتیک میتوان برای پاسخ به سؤالاتی در مورد پرواز پرندگان بهره برد که این امر به آسانی با مشاهده پرندگان درحال پرواز غیر ممکن است. تحقیقات در مورد توانایی پرواز پرندگان زنده محدود به حرکت بال زدن است که پرنده در واقع از آن استفاده می نماید. این تحقیق با یافتن این که کدام الگوهای حرکتی بیشترین نیرو را ایجاد می کنند و کارآمدتر هستند، توضیح می دهد که چرا پرندگان به همین شکل تکان می خورند. نتایج این مطالعه همینطور می تواند در زمینه های تحقیقاتی دیگر مانند درک بهتر چگونگی تاثیر مهاجرت پرندگان توسط تغییرات آب و هوایی و دسترسی به غذا، مورد استفاده قرار گیرد.
کاربردهای بالقوه زیادی برای پهپادها وجود دارد که میتوان از این بینش ها به خوبی استفاده نمود. پهپادهای بال دار را میتوان برای حمل و نقل استفاده کرد، اما آنها باید به اندازه کافی کارآمد باشند و بتوانند وزن اضافی را تحمل کنند. نحوه حرکت بال ها برای عملکرد اهمیت زیادی دارد، ازاین رو اینجاست که تحقیقاتی مانند این می تواند مفید واقع شود.
منبع:

1401/10/28
14:32:17
5.0/5
77
تگهای خبر: خدمات , دانش , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات