تبریک سال نو چینی از فضا

تبریک سال نو چینی از فضا ما دیجیتال: ما دیجیتال: فضانوردان ماموریت «شنژو 15» چین از ایستگاه فضایی تیانگونگ تبریک جشنواره بهار(سال نو چینی) را از فضا ارسال کردند.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، فضانوردان ماموریت شنژو ۱۵(Shenzhou ۱۵) که شامل فرمانده فی جونلونگ(Fei Junlong) همراه با دنگ چینگ مینگ(Deng Qingming) و ژانگ لو(Zhang Lu) هستند بتازگی در ویدئویی که توسط آژانس فضایی سرنشین دار چین(CMSA) در شب سال نو چینی انتشار یافت، تبریک جشنواره بهار خودرا از ایستگاه فضایی تیانگونگ چین ارسال کردند.
در این ویدیو این سه نفر لباس های آبی رنگ با طرح های قرمز تیره به تن داشتند و هر یک کاغذی در دست داشتند که با دست خط خود متنی روی آن نوشته بودند. در دو عدد از کاغذها حرف چینی "فو" به مفهوم خوش شانسی نوشته شده بود و در دیگری برای تیانگونگ آرزوی موفقیت کرده بودند.
ژانگ اظهار داشت: پوشیدن لباس نو، خوردن دامپلینگ(Dumpling) و شکرگزاری کردن از آداب و رسوم این جشن هستند که ما در فضا نیز از آن پیروی می نماییم.
دامپلینگ(Dumpling) یک گروه گسترده غذایی است که شامل قطعات خمیر(از مواد نشاسته ای) است که به دور مواد خوراکی پیچیده میشود. خمیر می تواند بر پایه نان، آرد، یا سیب زمینی باشد و ممکنست با گوشت، ماهی، پنیر، سبزیجات، میوه ها یا شیرینی پر شود. ممکنست دامپلینگ با بهره گیری از روش های مختلفی همچون پخت، جوش، سرخ کردن، یا بخارپز آماده شوند و در خیلی از غذاهای دنیا یافت می شوند.
فضانوردان، فضای داخلی این ایستگاه فضایی درحال گردش که در فاصله حدود ۴۰۰ کیلومتری زمین قرار دارد را با دوبیتی های قرمز و گره های چینی تزئین کرده اند.
دنگ اظهار داشت: من می دانم که هم اکنون خیلی از افراد مانند ما سر کار هستند، که این نیز نوعی خوشی است. وی افزود که رویاها و کوشش های هر فرد می تواند با هم در یک نیروی قوی در امتداد ارتقای نوسازی کشور همگرا شود.
فی فرمانده این ماموریت نیز برای کشور و مردمش آرزوی صلح و رفاه کرد.
در ویدئوی دیگری که شنبه توسط آژانس فضایی سرنشین دار چین انتشار یافت، فضانوردان ۴۰ نقاشی از کودکان را در یک "نمایشگاه نقاشی فضایی" به عنوان هدیه سال نو به همه مردم چین به نمایش گذاشتند.
این نقاشی ها که همراه با ماموریت شنژو ۱۵ در ۲۹ نوامبر سال قبل به فضا پرتاب شدند، برداشت ها و انتظارات کودکان را از توسعه سریع کشور، سنت های فرهنگی متنوع و جستجوهای شجاعانه فضایی به تصویر می کشند. در ماموریت شنژو ۱۵، آخرین مراحل ساخت ایستگاه فضایی چین به انتها خواهد رسید و مرحله نخست در راستای کاربرد و استفاده کامل از آن شروع خواهد شد.
یکی از دلایلی که چین به ساخت ایستگاه فضایی خود روی آورده این است که چین می خواهد تا سال ۲۰۳۰ به قدرت اصلی فضایی تبدیل گردد تا با رقبای خود همچون ایالات متحده، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته ترین ایستگاه فضایی را که به دور زمین می چرخد، ​​ایجاد کند.
علاوه بر یک ایستگاه فضایی، چین همین طور درحال برنامه ریزی برای ساخت پایگاهی در ماه است و سازمان فضایی ملی این کشور اعلام نمود که می خواهد تا سال ۲۰۲۹ یک ماموریت سرنشین دار به ماه را پرتاب کند.
خدمه شنژو ۱۵ در طول شش ماه اقامت خود در مدار، بیش از ۴۰ آزمایش در حوزه های تحقیقات و کاربرد علوم فضایی، پزشکی فضایی و فناوری فضایی انجام خواهند داد و در سه تا چهار نوبت کارهای بیرون از سفینه(راهپیمایی فضایی) را انجام خواهند داد.
منبع:

1401/11/03
08:03:40
5.0/5
263
تگهای خبر: فناوری , كاربر , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات