برنامه بلو اوریجین برای یک سفر فضایی کاملا زنانه

برنامه بلو اوریجین برای یک سفر فضایی کاملا زنانه ما دیجیتال: به گزارش ما دیجیتال، شرکت «بلو اوریجین» می خواهد طی سال آینده، یک مأموریت کاملا زنانه را به فضای زیر مداری بفرستد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، خبر مأموریت کاملا زنانه توسط «لورن سانچز»(Lauren Sanchez)، نامزد «جف بزوس»(Jeff Bezos)، بنیان گذار شرکت «بلو اوریجین»(Blue Origin) منتشر گردید. سانچز فاش کرد که بزوس می خواهد این مأموریت شش نفره را سوار بر وسیله نقلیه زیرمداری «نیو شپرد»(New Shepard) انجام دهد.
ما هویت پنج مسافر دیگر را نمی دانیم اما به قول سانچز، آنها زنانی خواهند بود که در جهان تغییر ایجاد می کنند، اثرگذار هستند و پیامی دارند. تاریخ پرتاب هم اکنون معلوم نیست اما سانچز اظهار داشت که امیدوار است تا اوایل سال آینده پرواز کند.
بلو اوریجین تا به امروز شش مأموریت زیرمداری سرنشین دار را با نیو شپرد قابل استفاده مجدد انجام داده که از یک تقویت کننده مرحله اول و یک کپسول خدمه تشکیل شده است. همه این مأموریت ها موفقیت آمیز بوده اند. اولین مورد از این مأموریت ها که در جولای ۲۰۲۱ پرتاب شد، بزوس را به همراه سه نفر دیگر همچون برادرش «مارک» و «والی فانک»(Wally Funk)، پیشگام هوانوردی به پرواز درآورد.
دومین پرواز سرنشین دار نیوشپرد که در اکتبر ۲۰۲۱ انجام شد، چهار نفر را به مرز نهایی برد. چهار مأموریت سرنشین دار بعدی از هر شش صندلی استفاده کردند.
منبع:

1401/11/08
12:18:23
5.0/5
286
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات