ارائه طرح خانه های بادی مستحکم ۳۲ نفره برای سکونت در ماه

ارائه طرح خانه های بادی مستحکم ۳۲ نفره برای سکونت در ماه ما دیجیتال: ما دیجیتال: طراحی جدید زیستگاه بادی قمری می تواند تا 32 فضانورد را در خود جای دهد و به حدی عملی و برنامه ریزی شده است که می توان آنرا برای ماموریت های سرنشین دار آتی آرتمیس ناسا مورد استفاده قرار داد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت اتریشی PneumoCell یک طرح مفهومی زیستگاه بادی به وجود آورده است که می تواند با فضانوردان آرتمیس ناسا به ماه پرواز کند.
این زیستگاه که PneumoPlanet نام دارد، می تواند تا ۳۲ فضانورد را در خود جای دهد و ۱۶ گلخانه را در اختیار آنها قرار می دهد تا بتوانند در محیط خشن ماه، محصولات زراعی پرورش دهند و غذا دریافت نمایند.
زیستگاه جدید می تواند اقامت دائم در ماه را فراهم کند
ناسا اخیراً محلهای فرود احتمالی خودرا در نزدیکی قطب جنوب ماه برای ماموریت سرنشین دار «آرتمیس ۳» اعلام نموده است. ایالات متحده، روسیه و چین همگی به قطب جنوب ماه چشم دوخته اند، برای اینکه یک مکان ایده آل برای استخراج یخ است که در نهایت برای تهیه آب و اکسیژن استفاده می شود.
شرکت PneumoCell از آژانس فضایی اروپا(ESA) بودجه دریافت کرده است تا سازه بادی فوق سبک اما مقاوم خودرا توسعه دهد.
این زیستگاه بعد از برگزاری، برای محافظت در مقابل تشعشعات با خاک ماه که رگولیت نام دارد، پوشانده می شود.
طبق اعلام این شرکت، این زیستگاه قمری با بهره گیری از انرژی خورشیدی، اکسیژن و غذا را بازیافت می کند.
شرکت PneumoCell ادعا می کند که زیستگاه آن می تواند به عنوان یک پایگاه دائمی عمل کند، به این معنا که می تواند به ناسا برای ایجاد حضور دائمی در ماه کمک نماید. چیزی که یکی از اهداف کلیدی برنامه آرتمیس ناسا است.
این شرکت همین طور اعلام نموده است که این زیستگاه باید در نزدیکی یک «منطقه دائما در سایه «(PSR) ساخته شود تا مقادیر زیادی یخ برای استخراج داشته باشد.


فناوری آینه ای جدید برای زیستگاه های قمری
شرکت PneumoCell می گوید که زیستگاه ابداعی اش از یک فناوری آینه ای جدید استفاده می نماید که نور خورشید را در محدوده طول موج بهینه به داخل گلخانه منعکس می کند، آن هم بدون این که تابش مضر آنرا منعکس کند. این کار به گلخانه اجازه می دهد تا به عنوان یک منبع غذایی طبیعی و یک فضای زندگی برای خدمه عمل کند و در حقیقت یک خانه را در ماه برای آنها فراهم آورد.
توماس هرزیگ طراح ارشد و مدیرعامل این شرکت توضیح می دهد که چگونه آینه های PneumoPlanet با بهره گیری از لوله های فیبر کربنی متصل به مکانیزم مغناطیسی چرخشی که نور خورشید را ردیابی می کنند، معلق می شوند.
این شرکت نحوه عملکرد PneumoPlanet را در مقاله جدیدی که در مجله Planetary and Space Science شرح داده شده، بازگو کرده است.
فناوری آینه به نور طبیعی خورشید اجازه می دهد تا بوسیله یک فویل شفاف وارد شود و ۶۵ کیلووات انرژی یا ۲۶۵ وات بر متر مربع انرژی تامین کند. شرکت PneumoCell می گوید این مقداری ایده آل برای فعال کردن فتوسنتز و رشد غذا برای خدمه است.1401/11/26
09:51:19
5.0/5
270
تگهای خبر: بازی , ردیاب , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات