رئیس شركت هواپیمایی امارات:

خلبان هواپیماها در آینده هوش مصنوعی خواهد بود

خلبان هواپیماها در آینده هوش مصنوعی خواهد بود ما دیجیتال: ما دیجیتال: رییس شرکت هواپیمایی امارات در مصاحبه جدیدی اظهار داشت که هواپیماهای آینده با هوش مصنوعی هدایت خواهند شد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، «تیم کلارک»(Tim Clark) رییس شرکت هواپیمایی امارات معتقد می باشد که هواپیماهای مسافربری مجهز به کمک خلبان هوش مصنوعی می توانند مسافران را در آینده به مقصد خود برسانند.
کلارک اظهار داشت: ممکنست هواپیمای تک خلبان را ببینید اما آیا هواپیما می تواند بصورت کاملا خودکار پرواز کند؟ بله، ممکنست برای اینکه فناوری مورد نیاز برای این کار هم اکنون وجود دارد. مسافران دوست دارند فکر کنند که دو خلبان در کابین هستند اما از نظر من، در آینده همیشه یک نفر در کابین حضور خواهد داشت.
اظهارات کلارک در حالی مطرح گردیده است که بحث هایی در مورد مقیاس و سرعت توسعه فناوری هوش مصنوعی وجود دارد.
«جوجی ویتز»(Joji Waites)، رییس ایمنی پرواز در «اتحادیه خلبانان خطوط هوایی بریتانیا»(BALPA)، در وبلاگ خود با تکیه بر میزان ورودی حاصل از حضور خلبان در کابین نوشت: خلبان ماهر، قسمتی از یک سیستم ایمنی پیچیده است که خطرات را می کاهد و مسافران را ایمن نگه می دارد. خلبانان فقط رانندگان هواپیما نیستند، بلکه متخصصان ماهری هستند و قسمتی از یک سیستم ایمنی حیاتی به شمار می روند که برای اطمینان از ایمن رسیدن مسافران، خدمه و محموله به مقصد کار می کند. از آنجائیکه با کاهش بیشتر تعداد خدمه، فشار وارده بر تعدادی از بخش های صنعت بیشتر می شود، شاید در نهایت به شکل گیری یک عملیات کاملا خودکار منجر شود. شناخت مهارت ها و ارزش افزوده ایمنی کابین چند خدمه، مهم تر از همیشه است.
ویتز توضیح داد که خلبانان باید ناوبر، مهندس، تکنسین، کارشناسان هواشناسی و مدیران خدمات مشتری باشند. وی ادامه داد: در یک روز معمولی، خلبانان با سایر خدمه هواپیما، خدمه روی زمین، خدمه کابین، کنترل ترافیک هوایی و مسافران سروکار دارند. یک خلبان باید بتواند نه فقط از نظر هوانوردی، بلکه در سطح بین فردی به خوبی ارتباط برقرار کند.
ویتز افزود: برای شروع، خلبانان با خدمه های گوناگونی پرواز می کنند و باید بتوانند به آسانی با سایر خدمه پرواز و کابین ارتباط برقرار کنند. آنها باید بتوانند اطلاعات را به وضوح با افرادی که قبلا هیچ گاه ملاقات نکرده اند، در بین بگذارند. همچنین، یک خلبان باید اطلاعات را به مسافران منتقل کند. یک خلبان علاوه بر مسئولیت در قبال مسافران خود، مسئولیت نهایی همه خدمه هواپیما را نیز بر عهده دارد. درک نیازهای آنها، محدودیت های زمان پرواز، شرایط استراحت، توافق نامه های صنعتی و پشتیبانی از آنها در تعامل با مسافران، بخش حیاتی کار است.
منبع:

1402/02/23
06:58:09
5.0/5
215
تگهای خبر: خدمات , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات