کاوشگر اروپا از فاصله ۱ و نیم میلیون کیلومتری رصد شد

کاوشگر اروپا از فاصله ۱ و نیم میلیون کیلومتری رصد شد ما دیجیتال: به گزارش ما دیجیتال، کاوشگر جوس (JUICE) آژانس فضایی اروپا که درحال دور شدن از زمین است، اخیرا توسط تلسکوپ رباتیک ایرباس رصد شده است.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، سفر هشت ماهه این کاوشگر خود به سمت قمرهای یخی سیاره مشتری از ماه گذشته شروع شد.
جوس در روز ۱۴ آوریل به فضا پرتاب شد. این کاوشگر بعد از رسیدن به مقصد، جو منظومه مشتری و فیزیک آنرا بررسی خواهد نمود. علاوه بر این به بررسی اقیانوس های قمرهای گانیمد، کالیستو و اروپای مشتری خواهد پرداخت و پتانسیل آنها برای میزبانی حیاتی که ما می شناسیم را بررسی می کند.
فیلم جدید جوس توسط تلسکوپ رباتیک ایرباس (ART) که یک ابزار زمینی در اسپانیا جهت کمک به نظارت و ردیابی فضا طراحی شده است، به ثبت رسید.
این تلسکوپ که متعلق به ایرباس اسپیس است و توسط آن اداره می شود، کاوشگر مشتری را حوالی ساعت ۶: ۵۲ تا ۸: ۴۱ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۰۲: ۲۲ تا ۰۴: ۱۱ صبح روز بعد به وقت ایران) در روز ۲۰ آوریل رصد کرد.
این فیلم که از ۲۰ تصویربرداری پنج دقیقه ای تشکیل شده است، جوس را در مرکز نشان داده است که توسط لکه های درخشانی که ستاره های پس زمینه هستند، احاطه شده است. هنگامی که جوس توسط تلسکوپ رباتیک ایرباس مشاهده شد، حدود یک میلیون مایل (۱.۵ میلیون کیلومتر) از زمین فاصله داشت.منبع:

1402/02/27
16:11:32
5.0/5
309
تگهای خبر: ابزار , ردیاب , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات