رونمایی چین از قدرتمندترین لوکوموتیو هیدروژنی جهان

رونمایی چین از قدرتمندترین لوکوموتیو هیدروژنی جهان به گزارش ما دیجیتال، چین با این هدف که می خواهد تا سال ۲۰۶۰ به نقطه «کربن خنثی» برسد، از قدرتمندترین لوکوموتیو هیدروژنی جهان رونمایی نمود.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از SCMP، چین آن چه را که قوی ترین لوکوموتیو هیدروژنی جهان می نامد، ساخته است.
گفته می شود که فناوری پاک و تجدیدپذیر استفاده از انرژی سوخت هیدروژنی پتانسیل جایگزینی با اغلب سیستم های سوخت فسیلی مورد استفاده در هزاران قطار در سرتاسر این کشور را دارد.
به گزارش رسانه های دولتی چین، این موتور جدید که از یک لوکوموتیو موتور دیزلی برای کار کردن صرفا روی پیل های سوختی هیدروژنی تبدیل گشته است، می تواند تا ۱۹۰ ساعت کار کند و تنها طی دو ساعت سوخت گیری شود.
این موتور می تواند تا ۲۷۰ کیلوگرم هیدروژن را در خود نگه دارد که منبع انرژی پاک به حساب می آید، چونکه وقتی بعنوان سوخت سوزانده می شود، بعنوان محصول جانبی تنها آب تولید می کند و هیچ آلاینده یا گازهای گلخانه ای مانند کربن دی اکسید یا گوگرد دی اکسید تولید نمی کند.
این لوکوموتیو نینگ دونگ(Ningdong) نام دارد و توسط شرکت دولتی راه آهن چین(CRRC) ساخته شده است.
پیش از این گزارش شده بود که CRRC در ماه ژانویه نخستین قطار شهری جهان را با نیروی هیدروژن راه اندازی کرده است. این قطار در تلاش مشترک بین شرکت راه آهن CRRC چانگچون و ترانزیت ریلی چنگدو تولید شد.
همانطور که جو زمین به علت اثر گازهای گلخانه ای گرم تر و متلاطم تر می شود، انتشار گازهای گلخانه ای از وسایل نقلیه یکی از علل اصلی گرم شدن کره زمین است.
چن ویرونگ، رئیس دانشکده مهندسی برق در دانشگاه جنوب غربی جیائوتنگ می گوید: از آنجاییکه چین می خواهد تا سال ۲۰۳۰ کاهش انتشار کربن دی اکسید را به اوج برساند و تا سال ۲۰۶۰ به نقطه کربن خنثی برسد، دولت آن در همه سطوح تلاش می کند تا صنعت انرژی هیدروژن را ارتقا دهد و برنامه های توسعه هیدروژن را برای پیشبرد این صنعت عرضه کند.
کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی که تنظیم کننده ارشد مقررات اقتصادی چین است، با همکاری اداره ملی انرژی در مارس ۲۰۲۲ از طرحی برای ترویج توسعه باکیفیت بالا از صنعت هیدروژن رونمایی نمود.
بر طبق این طرح، چین به دنبال آن است که تا سال ۲۰۲۵ حدود ۵۰ هزار وسیله نقلیه با سوخت هیدروژن و مجموعه ای از ایستگاه های سوخت هیدروژنی داشته باشد.
هدف چین تولید ۱۰۰ هزار تن تا ۲۰۰ هزار تن هیدروژن ساخته شده از منابع انرژی تجدیدپذیر در سال همراه با کاهش انتشار کربن دی اکسید به میزان یک تا دو میلیون تن در سال است.
فناوری هیدروژنی جدید چین این پتانسیل را دارد که با بیشتر از ۹۰ درصد موتورهایی که با سوخت های فسیلی کار می کنند، جایگزین شود.



1402/03/29
12:48:43
5.0/5
310
تگهای خبر: دانش , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات