شروع اقامت یک ساله مسافران در مریخ شبیه سازی شده

شروع اقامت یک ساله مسافران در مریخ شبیه سازی شده ما دیجیتال: به گزارش ما دیجیتال، چهار داوطلب اخیرا وارد یک زیستگاه شبیه سازی شده از مریخ شده اند که یک سال آینده را در آن زندگی خواهند کرد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، این تمرین بخشی از آماده سازی برای نخستین مأموریت خدمه ی ناسا به سیاره سرخ است که امکان دارد در اواخر دهه ی ۲۰۳۰ صورت گیرد.
آلیسا شنن(Alyssa Shannon)، راس براکول(Ross Brockwell)، کلی هستون(Kelly Haston) و نیتن جونز(Nathan Jones) بعد از مراسمی در مرکز فضایی جانسون ناسا در تگزاس عصر یکشنبه وارد مرکز شدند و در را پشت سر خود بستند.
اکانت توییتری ناسا جانسون لحظه ای که چهار داوطلب اقامت ۳۷۸ روزه خویش را آغاز کردند خبر آنرا اعلام نمود.
طی این مأموریت تعدادی از پژوهشگران ناسا از راه دور این داوطلبان را رصد خواهند کرد.
اکانت ناسا جانسون در توییتی نوشت: خدمه ی چهار نفره مأموریت CHAPEA وارد خانه ی خود برای یک سال آینده شدند. آنها درحال شبیه سازی یک مأموریت به مریخ هستند که به ارزیابی سلامت و عملکرد در حالی که منابع مریخ محدود هستند و افراد در انزوا به سر می برند، کمک می نماید. در به صورت رسمی بسته شده و مأموریت شروع شده است.
هستون چند دقیقه پیش از شروع مأموریت تحقیقاتی خود اظهار داشت: خدمه در این ماه خیلی سخت کار کرده اند تا برای این مأموریت آماده شوند. بسیار منحصر به فرد است که بخشی از چنین گروه عظیمی از دانشمندان و متخصصان با پیشینه های مختلف باشید که با هم کار می کنند تا CHAPEA ۱ که نخستین مأموریت از سه مأموریت این چنینی است را به حقیقت تبدیل کنند.
شنن اظهار داشت که مفتخر است که بخشی از خدمه ای باشد که مأموریت به مریخ را ممکن می کنند و افزود که می خواهد اقامت خویش را به افرادی که در خاک واقعی مریخ قدم می گذارند تقدیم کند.
ناسا اظهار داشت که خدمه این مأموریت بخش زیادی از چالش های مأموریت های انسانی به مریخ همچون محصور شدن، محدودیت منابع، خرابی تجهیزات و سایر عوامل استرس زای محیطی را تجربه خواهند کرد.
جهت بررسی حائز شرایط بودن شرکت کنندگان، داوطلبان تحت انواع مشابهی از آزمایشات فیزیکی و روانی قرار گرفتند که فضانوردان واقعی تجربه می کنند. آنها همینطور ملزم به داشتن مدرک حداقل در یک حوزه ی علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات بودند.
تاسیسات ۱۷۰۰ فوت مربعی(۱۵۷ متر مربعی) که آنها در آن اقامت خواهند داشت شامل ۹ اتاق همچون اتاق خواب های خصوصی، حمام و توالت و یک فضای مشترک است.
در طول مدت حضور شرکت کنندگان در داخل این محیط، سلامت آنها به صورت مداوم کنترل می شود تا به برنامه ریزان مأموریت کمک نماید تا بفهمند چگونه خدمه ی واقعی با عناصر مختلف یک مأموریت طولانی مدت به مریخ برخورد خواهند داشت. این تجربه همینطور به ناسا کمک می نماید تا طراحی پایگاه مریخ را زمانیکه در نهایت زمان آن فرا می رسد، بهبود بخشد.
به جهت اینکه شرایط تا حد ممکن واقع بینانه باشد، چهار داوطلب مواردی مانند تاخیرهای ارتباطی تا ۲۰ دقیقه را تجربه خواهند کرد که ناشی از فاصله ی زیاد بین زمین و سیاره سرخ است.
شرکت کنندگان در طول مدت حضورشان در این مرکز، خویش را با فعالیتهایی مانند تحقیقات علمی، نگهداری زیستگاه، کشت محصولات مشغول می کنند و در زمینی سرپوشیده که شبیه به سطح مریخ طراحی شده است، زندگی می کنند.
اگر هر یک از شرکت کنندگان شرایط را در طول اقامت ۱۲ ماهه غیرقابل تحمل ببینند، با حضور یک عضو پشتیبان، اجازه خروج از تاسیسات را خواهند داشت.منبع:

1402/04/06
13:09:11
5.0/5
291
تگهای خبر: دانش , دیجیتال , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات