ابلاغ دستورهای جدید ناسا برای توسعه پیاده روی فضایی

ابلاغ دستورهای جدید ناسا برای توسعه پیاده روی فضایی ما دیجیتال: به گزارش ما دیجیتال، ناسا بخشنامه جدیدی را به شرکتهای طرف قرارداد خود ابلاغ کرده است تا خدمات در ارتباط با پیاده روی فضایی را توسعه دهند.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، ناسا طبق قراردادهای موجود، دستورهای در ارتباط با وظایف فضایی را برای ارتقای پیاده روی فضایی در مدار پایین زمین و همینطور خدمات ماه پیمایی برای مأموریت های «آرتمیس»(Artemis)، به شرکتهای «آکسیوم اسپیس»(Axiom Space) و «کالینز اروسپیس»(Collins Aerospace) ابلاغ کرده است.
جدید ترین دستورها پیرامون پیاده روی های فضایی که ارزش هر کدام پنج میلیون دلار است، برای آغاز کار آکسیوم اسپیس روی لباس فضایی مخصوص استفاده در مدار پایین زمین و آغاز کار کالینز اروسپیس روی لباس فضایی مخصوص استفاده روی سطح ماه در نظر گرفته شده اند. تشویق کردن نوآوری در طراحی لباس ها و خدمات هر دو شرکت، به ناسا کمک می نماید تا مأموریت های خویش را به نفع بشریت و بعنوان بخشی از رویکرد اکتشاف «ماه تا مریخ»(Moon to Mars) خود ادامه دهد و در صورت بروز هرگونه مشکل توسعه، انتخابهای بالقوه ای را داشته باشد.
«لارا کرنی»(Lara Kearney) مدیر بخش پیاده روی فضایی و برنامه حرکت انسان روی سطح در «مرکز فضایی جانسون» ناسا اظهار داشت: این وظایف، ناسا را برای کسب موفقیت در شرایطی آماده می کنند که به قابلیت های بیشتری نیاز است. بدین ترتیب، ناسا راه را برای اکتشاف در اعماق فضا و تجاری سازی مدار پایین زمین هموار می کند. با استفاده از این رویکرد رقابتی، ما قابلیت های آینده را گسترش می دهیم و بیشتر در حوزه اقتصاد فضایی سرمایه گذاری می نماییم.
هر کدام از شرکتهای طرف قرارداد، طرحی را برای توسعه لباس فضایی خود و آماده سازی آن برای محیطی متفاوت از آن چه در محدوده سفارش اولیه مشخص شده است، پیشنهاد کرده اند. آکسیوم اسپیس پیش تر یک دستور کار اولیه را برای توسعه یک سیستم پیاده روی فضایی و نمایش دادن گرانش جزئی روی سطح ماه در طول مأموریت آرتمیس ۳ دریافت کرده بود. این شرکت حالا ارزیابی های اولیه را برای توسعه لباس فضایی خود به منظور استفاده در بیرون از «ایستگاه فضایی بین المللی» آغاز خواهد نمود. به همین ترتیب، کالینز اروسپیس هم پیش تر یک دستور کار اولیه را برای توسعه یک سیستم پیاده روی فضایی و نمایش دادن ریزگرانش در بیرون از ایستگاه فضایی بین المللی دریافت کرده بود و الان ارزیابی های اولیه را برای توسعه لباس فضایی خود به منظور استفاده روی سطح ماه آغاز خواهد نمود.
ارزیابی های هر دو شرکت، اطلاعات ناسا را جهت استفاده از لباس فضایی آنها بالا می برد. به رغم تفاوت های موجود بین مدار پایین زمین و سطح ماه، همچون میدان های گرانشی متفاوت، شرایط طبیعی فضا مانند تشعشع و وظایف مأموریتی مانند شناور شدن در شرایط ریزگرانش یا راه رفتن در شرایط گرانش جزئی فراهم می آورد.
شرکت ها اصلاح طراحی خویش را از راه یک نقطه عطف اولیه که برای محتوای اولیه سفارش کار تعیین شده است، آغاز خواهند کرد. بعد از تکمیل شدن این مرحله اولیه، ناسا امکان دارد از انتخابهای دستور کار برای ادامه دادن توسعه استفاده نماید. اگر ناسا تصمیم بگیرد که گستره کامل انتخابهای بعدی سفارش کار را با یک شرکت معین دنبال کند، آن شرکت باید همه تأییدیه های ایمنی و عملکردی لازم را قبل از پرواز کسب کند و در نهایت یک پیاده روی فضایی یا پیاده روی روی سطح ماه را در مقصد مربوطه انجام دهد.
این قرارداد، شرکتهای منتخب را قادر می سازد تا به منظور آماده سازی سفارش ها در مأموریت هایی که مجموعه کاملی از قابلیت ها را برای پیاده روی های فضایی ناسا در طول دوره اجرا تا سال ۲۰۳۴ فراهم می کنند، رقابت داشته باشند. نخستین دستورهایی که ابلاغ گردید، با هدف توسعه و عرضه خدمات برای نخستین پیاده روی بیرون از ایستگاه فضایی در مدار پایین زمین و همچنین، برای فرود آمدن آرتمیس ۳ روی ماه بود. این قرارداد بگونه ای طراحی شده است که با عنایت به نیازهای آژانس و صنعت فضایی تکامل یابد و مکانیسمی را برای افزودن قابلیت ها، جذب فروشندگان بیشتر و تکامل بازار خدمات فضایی تجاری به ناسا عرضه نماید.
سرمایه گذاری های ناسا در این توانایی ها، به تقویت صنعت فضایی تجاری کمک می نماید. هر عرضه دهنده، قراردادی را برای خدمات اکتشافی و لباس های فضایی که تحت این قرارداد توسعه می دهد، خواهد داشت و می تواند سایر مشتریان تجاری را هم جذب نماید و برنامه های تجاری غیر از برنامه های ناسا را برای فناوری های مرتبط مورد بررسی قرار دهد.
گسترش بازار خدمات فضایی تجاری، یک مولفه مهم از اهداف بلندمدت ناسا برای اکتشاف در مدار پایین زمین و در اعماق فضا، همچون ماه و مریخ است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیاده روی فضایی می توانید به وبسایت ناسا رجوع کنید.
منبع:

1402/04/21
20:26:54
5.0/5
200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات