کاهش زمان و افزایش راندمان در نوشتن با ChatGPT

کاهش زمان و افزایش راندمان در نوشتن با ChatGPT به گزارش ما دیجیتال، مطالعه جدیدی از پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست(MIT) نشان داده است که ChatGPT خلاقیت و بهره وری را در نوشتن کارمندان بهبود می بخشد. این ربات، مدت زمانی را که برای انجام کارهای نوشتنی نیاز است، تا 40 درصد کاهش و کیفیت خروجی را تا 18 درصد بالا می برد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک مطالعه جدید از طرف پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست(MIT) نشان داده است که دسترسی به چت بات ChatGPT مدت زمانی را که کارمندان برای انجام کارهای نوشتنی خاص صرف می کنند تا ۴۰ درصد کاهش و کیفیت خروجی را تا ۱۸ درصد می افزاید.
شاکد نوی، دانشجوی دکترای دپارتمان اقتصاد MIT که این مقاله را با همکار دانشجوی دکترای خود به نام ویتنی ژانگ نگاشته است، می گوید: آن چه می توانیم با اطمینان بگوییم این است که هوش مصنوعیِ مولد، تأثیر زیادی بر کار یقه سفیدها(کارمندان) خواهد داشت.
وی ادامه داد: من فکر می کنم آن چه که مطالعه ما نشان میدهد این است که این نوع فناوری، کاربردهای مهمی در کار یقه سفیدها دارد. این یک فناوری مفید می باشد. اما هنوز خیلی زود است که بگوییم خوب یا بد خواهد بود یا این که دقیقاً چگونه می تواند موجب تعدیل و سازگاری با جامعه شود.
نوی استدلال می کند که این فناوری نسبتاً جدید می تواند راندمان کارمندان را افزایش دهد و تأثیر مثبت خالصی بر اقتصاد داشته باشد.
وی می گوید: راندمان برای اقتصاددانان در هنگام اندیشیدن به پیشرفت های جدید فناوری در خط مقدم است. دیدگاه کلاسیک در علم اقتصاد این است که مهم ترین کاری که پیشرفت فناوری انجام می دهد، افزایش راندمان است، به این معنا که به ما اجازه می دهد بازده اقتصادی را کارآمدتر نماییم.
در این مطالعه به ۴۵۳ بازاریاب تحصیل کرده دانشگاهی، نویسندگان کمک هزینه، مشاوران، مفسرین داده، متخصصان منابع انسانی و مدیران، دو وظیفه نوشتاری مخصوص مربوط به شغل شان سپرده شد. سپس متخصصان باتجربه در هر شغل، نوشتارها را بدون این که بدانند کدام با کمک ChatGPT نوشته شده اند، ارزیابی کردند.
این مطالعه نشان داد که شرکت کنندگانی که از ChatGPT استفاده می کردند، وظایف خودرا ۱۱ دقیقه سریع تر از گروهی که خودشان می نوشتند، به انتها رساندند، در صورتیکه میانگین ارزیابی کیفیت آنها ۱۸ درصد افزوده شد.
این پژوهش یک یافته جالب دیگر را نیز نشان داد. کارگرانی که در طول آزمایش از ChatGPT استفاده کردند، دو هفته بعد از آزمایش دو برابر احتمال بیشتری داشت که از آن در شغل واقعی خود بهره گیرند.
نوی می گوید: این آزمایش نشان میدهد که ChatGPT مزایای سرعتی قابل توجهی را به همراه دارد، حتی اگر این مزایا در دنیای واقعی کمتر باشد، برای اینکه باید زمانی را صرف بررسی نوشته ها کرد.
حالا پژوهشگران امیدوارند که از تأثیر ChatGPT، درک تأثیر هوش مصنوعی مولد بر اقتصاد را ارزیابی کنند.
ژانگ می گوید: عوامل بسیار دیگری وجود دارند که بر دستمزد، اشتغال و جابجایی در بخش ها تأثیر می گذارند که به شواهدی نیاز دارد که در مقاله ما وجود ندارد. اما میزان صرفه جویی در زمان و افزایش کیفیت در مقاله ما بسیار مشهود است، بدین سبب بنظر می رسد که این فناوری، حداقل برای انواع خاصی از کارها بسیار انقلابی است.
پژوهشگران همین طور امیدوارند ارزیابی کنند که جامعه چگونه باید به ترویج هوش مصنوعی مولد واکنش نشان دهد.
ژانگ اضافه کرد: سیاست مورد نیاز برای تطبیق با این فناوری ها بسته به نتایج تحقیقات آینده می تواند بسیار متفاوت باشد. اگر ما فکر نماییم که این امر موجب افزایش دستمزد کارگران کم درآمد می شود، این مفهوم بسیار متفاوتی با افزایش دستمزدها بوسیله افزایش دستمزدهای افراد پردرآمد است. من فکر می کنم اثرات اقتصادی و سیاسی پایین دستی زیادی در این مورد وجود دارد که شناسایی آنها مهمست.1402/04/27
11:30:30
5.0/5
343
تگهای خبر: دانش , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات