سرمایه گذاری ایلان ماسک برای کشف ماهیت موجودات بیگانه

سرمایه گذاری ایلان ماسک برای کشف ماهیت موجودات بیگانه ما دیجیتال: «ایلان ماسک» در اظهارات اخیر خود، طرحی را برای شرکت «xAI» فاش کرد که بر تولید هوش عمومی مصنوعی متمرکز است و می تواند به ما کمک نماید تا بفهمیم که چرا هنوز بیگانگان را ندیده ایم.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از واندرفول اینجینییرینگ، «ایلان ماسک»(Elon Musk) سرمایه دار تجاری شرکت های مشهور «اسپیس ایکس»(SpaceX) و «تسلا»(Tesla)، بار دیگر توجه خودرا به یک مسئله چالش برانگیز معطوف کرده است. این مسئله موسوم به «پارادوکس فرمی»(Fermi Paradox) می گوید که چرا ما هیچ مدرکی را دال بر وجود بیگانگان ندیده ایم. بگفته این غول فناوری، هوش مصنوعی ممکنست پاسخ هایی داشته باشد که بتوانند این راز را برملا کنند.
ماسک در یکی از جلسات مجازی اخیر که در توییتر برگزار گردید، طرح خودرا برای شرکت «xAI» فاش کرد که بر تولید هوش عمومی مصنوعی متمرکز است.
بیشتر بخوانید:
ایلان ماسک یک شرکت هوش مصنوعی مستقل تاسیس کرد
این نوع هوش مصنوعی می تواند وظایف فکری را انجام دهد و از هوش انسانی پیشی بگیرد. ماسک معتقد می باشد که با ابداع چنین هوش مصنوعی معتبری می توانیم به اسرار کیهان همچون معماهای پیرامون ماده تاریک، انرژی تاریک و گرانش پی ببریم و در عین حال، پارادوکس فرمی را نیز حل نماییم.
«انریکو فرمی»(Enrico Fermi) فیزیکدان آمریکایی ایتالیایی الاصل که موضوع پارادوکس فرمی را برای نخستین بار بیان کرد و همچنین ایلان ماسک، مجذوب این اسرار شدند. هر دو نفر زمان زیادی را به تعمق در مورد پارادوکس فرمی و بررسی آن چه می تواند این مسئله کیهانی را توضیح دهد، اختصاص داده اند.
ما مدت ها حول یک تفکر گشته ایم که شاید تمدن های پیشرفته تسلیم فناوری هایی شده اند که خودشان آنها را به وجود آورده اند اما این امکان وجود دارد که موجودات فضایی در شکل ها و مکان هایی وجود داشته باشند که ما هنوز به آنها فکر نکرده ایم یا این که فقط تمایلی به صحبت کردن با ما موجودات ابتدایی ندارند. حقیقت در کیهان نهفته است و پیدا کردن آن به ما بستگی دارد.
ماسک به سبب نگرانی خود در مورد اینکه ممکنست ما تنها زندگی هوشمند در وسعت کیهان باشیم، به پارادوکس فرمی علاقمند است. حمایت او از سکونت در سیارات دیگر و اهمیت اکتشاف فضایی، همیشه موضوعی تکراری در اظهارات عمومی و توییت های وی بوده است.
بااینکه خیلی از پژوهشگران فرضیه های خودرا در مورد پارادوکس فرمی ارائه کرده اند اما رویکرد ماسک در مورد xAI، یک جهت جدید را نشان میدهد. ماسک امیدوار است با بهره گیری از پتانسیل هوش مصنوعی، ماهیت واقعی جهان را کشف کند و شاید پاسخی را برای این معمای گیج کننده بیابد.
ماسک هم اکنون جزییات بیشتری را در مورد xAI یا توسعه آن ارائه نکرده است. با این وجود، چشم انداز جاه طلبانه ماسک برای این پروژه، تأثیر عمیقی را برجسته می کند که هوش مصنوعی می تواند بر درک ما پیرامون کیهان و جایگاه ما در آن داشته باشد.1402/04/29
11:29:58
5.0/5
193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات