قدرت سلاح لیزری لاکهید مارتین به نیم مگاوات می رسد

قدرت سلاح لیزری لاکهید مارتین به نیم مگاوات می رسد ما دیجیتال: شرکت «لاکهید مارتین» درحال افزایش قدرت سیستم تسلیحات لیزری 300 کیلوواتی خود است و اعلام نموده که تحت قرارداد جدید با دفتر معاون وزارت دفاع آمریکا در امور تحقیقات و مهندسی، آنرا تا 500 کیلووات می افزاید.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، لیزرها با توانایی رهگیری اهداف با سرعت نور و هزینه عملیاتی پایین معادل یک دلار در ازای هر شلیک، به مدت شش دهه در محافل نظامی همیشه بسیار جذاب بوده اند.
با این وجود، استفاده از سلاح های لیزری عملی در میدان جنگ به سبب نیاز به ساخت چنین سیستم هایی که به اندازه کافی سبک باشند، به اندازه کافی فشرده باشند، به قدر کفایت قوی باشند و به اندازه کافی قدرتمند باشند، مدت ها طول کشیده است.
حالا شرکت لاکهید مارتین به عنوان قسمتی از مرحله دوم «ابتکار مقیاس لیزری پرانرژی»(HELSI) در تلاش است تا خروجی سلاح لیزری حالت جامد خودرا به ۵۰۰ کیلووات افزایش دهد و به آن ظرفیتی برای مقابله با تهدیدات بزرگ تر و مشکل تر و همین طور قابلیت مانوری بیشتری بدهد.
این لیزر مانند نسخه های قبلی خود توسط سیم پیچ هایی از فیبرهای نوری آغشته به گارنت آلومینیوم ایتریوم با نئودیمیم تولید می شود و در سیستمی ادغام می شود که شامل یک لیزر روشنگر هدف(TILL) برای قفل کردن و ردیابی اهداف و یک لیزر روشنگر فانوس دریایی(BILL) برای اندازه گیری اعوجاج جو است. اینها با لیزر پرانرژی به نوبه خود به یک سیستم مدیریت نبرد متصل می شوند که منطقه را رصد می کند، اهداف بالقوه را ردیابی و ارزیابی می نماید و سطح تهدیدات را شناسایی می کند.
اما چالش این است که قدرت سلاح را بدون تأثیر بر توانایی آن در ترکیب چندین پرتو در سراسر طیف مورد استفاده برای تولید لیزر خروجی و کیفیت پرتوی خروجی در صورتیکه استانداردهای قابلیت همکاری و ادغام چند ماموریتی رعایت می شود، افزایش یابد.
ریک کوردارو از سران لاکهید مارتین می گوید: دفتر معاون وزارت دفاع آمریکا در امور تحقیقات و مهندسی برای رشد لیزرهای پرانرژی در پشتیبانی از جنگنده های آمریکایی سرمایه گزاری نموده است. در عین حال، لاکهید مارتین با پیش بینی تقاضای وزارت دفاع بر روی سلاح های لیزری که دارای لایه های حفاظتی اضافی، هزینه کم در هر درگیری، سرعت بالای تحویل پرتو و کاهش زمان واکنش با دقت بالا هستند، در زیرساخت های تولید سرمایه گزاری نموده است.
وی ادامه داد: این لیزر ۵۰۰ کیلوواتی موفقیت های ما از سیستم ۳۰۰ کیلوواتی و درسهای آموخته شده از برنامه های قدیمی را برای اثبات بیشتر توانایی دفاع در مقابل طیف وسیعی از تهدیدات ترکیب می کند.
منبع:

1402/05/11
08:27:07
5.0/5
189
تگهای خبر: ردیاب , سیستم , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات