رئیس جهاد دانشگاهی لرستان:

هویت بخشی به معابر شهری هدف سامانه سنم است

هویت بخشی به معابر شهری هدف سامانه سنم است ما دیجیتال: لرستان رییس جهاد دانشگاهی لرستان جلوگیری از اسامی تکراری و هویت بخشی به معابر شهری را هدف طراحی سامانه «سنم» اعلام نمود.


فرهاد فرامرزیان امروز (۱۸ بهمن ماه) در مراسم رونمایی از سامانه نام گذاری میادین، معابر، خیابان ها و کوچه های شهر خرم آباد با نام «سنم» که به همت جهاد دانشگاهی واحد لرستان طراحی شده است، اظهار داشت: این سامانه با پیگیری ‎های سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری خرم‎آباد، ارائه پروپوزال از طرف جهاد دانشگاهی لرستان و بررسی در کمیته های علمی طراحی شده است.
وی با اشاره به این که این سامانه خاصیت ها و قابلیت هایی دارد و یک سامانه اختصاصی است، افزود: از اهداف این سامانه می ‎توان به ایجاد بانک اطلاعات جامع، کامل و بهنگام از شبکه ماهواره ای شهر خرم ‎آباد برای جلوگیری از اسامی تکراری و هویت بخشی به معابر شهری اشاره نمود.
او با اعلان اینکه در سایر سامانه های مربوط به نام گذاری معابر، میادین و خیابان ها که در کشور اجرا شده، جست وجو در همه محل ها را شامل می شود، اما این سامانه فقط مختص شهر خرم آباد است، اظهار داشت: یکی از خاصیت های این سامانه این است که جست وجوی شبکه معابر بر طبق منطقه شهری نام خیابان، نام مزین (اسامی شهدای والامقام) امکان پذیر است.
فرامرزیان با اشاره به این که اطلاعات این سامانه به دو صورت در نقشه و فایل اکسل قابل جست وجو است، اضافه کرد: یکی دیگر از خاصیت های این سامانه، این است که در گوشی و سیستم قابلیت جست وجو دارد.
منبع:

1402/11/22
15:01:10
5.0/5
115
تگهای خبر: دانش , سیستم , فناوری , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات