رئیس جهاد دانشگاهی كشور:

گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به داروخانه ها می رسد

گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به داروخانه ها می رسد به گزارش ما دیجیتال، فارس رئیس جهاد دانشگاهی کشور از بهره وری گیاهان دارویی در این نهاد اطلاع داد و اضافه کرد: بزودی گیاهان دارویی ساخته شده جهاددانشگاهی در داروخانه ها توزیع می شود.


حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، ضمن اشاره به ظرفیتهای جهاددانشگاهی برای تحقق جهش تولید با مشارکت مردم اظهار داشت: جهاد دانشگاهی از ابتدا تصمیم داشت با مشارکت مردم فعالیت کند اما بودجه این نهاد محدود است.
وی افزود: علاوه بر این مدیران سابق جهاد، پیشکسوتان و محققین قبلی جهاد دانشگاهی از آغاز تأسیس تاکنون، بیشتر از ۶۴۰ علم تولید کرده اند ولی نمونه های ساخته شده آنها به تولید انبوه نرسیده است، چون در مورد تأمین بودجه در محدودیت قرار داریم.
مسلمی نائینی به ظرفیت جهاددانشگاهی در زمینه گیاهان دارویی اشاره و اظهار نمود: حدود ۱۷ یا ۱۸ گیاه دارویی در جامعه مورد نیاز است که جهاد دانشگاهی آنرا در پژوهشکده گیاهان دارویی خود تولید کرده است و با استفاده از مشارکت مردمی و شرکتهای مشترک، داروهای گیاهی برای چربی خون، اعتیاد، قند و غیره را تولید خواهیم کرد.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور خاطرنشان کرد: بخش خصوصی از گیاهان دارویی استقبال کرده و در این مورد سرمایه گذاری شده است. بر همین مبنا تحولی در خط تولید گیاهان دارویی بوجود آمده است که این گیاهان را به صورت فرآوری شده به خارج از کشور ارسال خواهیم کرد و بزودی در داخل و خارج از کشور، در داروخانه ها، گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی را خواهیم دید.
او همینطور با یادآوری این که جهاددانشگاهی آنتن فایو جی که پیشرفته ترین آنتن مخابراتی است را تولید کرده است، اضافه کرد: علاوه بر این ها موتور متروی که رئیس جمهور شهید سوار آن شدند و از فرودگاه امام(ره) به پرند آمدند، تولید جهاد دانشگاهی بود.
مسلمی نائینی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی موفق به ساخت نخستین دکل حفاری، مته های درون چاهی و مواد لازم برای حفاری شده است ولی با عنایت به محدودیت مالی با سرمایه گذاران و شرکتهای مشترک توافق کرده اند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس هم در حاشیه این گفتگوی خبری اظهار داشت: جهاد دانشگاهی زمینه بسیار خوبی برای مشارکت مردم در دانش فنی و موضوعات بسیار گوناگونی که حدود ۶۴۰ مبحث است، را دارد.
امیر حسین استقلال اظهار داشت: هر کسی که علاقمند به سرمایه گذاری باشد، جهاد دانشگاهی زمینه های مشارکت و سرمایه گذاری را معرفی می کند و با بالاترین دانش فنی که بر لبه دانش روز است می توانیم علم را در اختیار سرمایه گذاران و مشارکت کنندگان قرار دهیم.
منبع:

1403/04/14
19:46:23
5.0/5
99
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات