با امضای نامه ای؛

كارمندان گوگل به همكاری با وزارت دفاع آمریكا اعتراض كردند

كارمندان گوگل به همكاری با وزارت دفاع آمریكا اعتراض كردند ما دیجیتال: بیش از ۳۱۰۰ كارمند گوگل با امضای نامه ای به همكاری این شركت با پروژه های وزارت دفاع آمریكا اعتراض كرده اند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از سی ان بی سی، كارمندان گوگل نامه ای به ساندرا پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل نوشته و از او خواسته اند در پروژه های خلق فناوری هایی كه در جنگ افزارها استفاده می شود، شركت نكند.
در این نامه نوشته شده است: ما معتقدیم گوگل نباید در كسب و كار جنگ وارد شود.
كارمندان این شركت از همكاری گوگل و وزارت دفاع در پروژه ای به نام Maven ناراضی هستند و اولین بار نشانه های این نارضایتی در ماه مارس گزارش شد. طبق این پروژه گوگل سیستم نظارت مبتنی بر هوش مصنوعی می سازد تا در تحلیل تصاویر ثبت شده توسط پهپادها به ارتش كمك نماید. این فناوری می تواند خودرو و اشیای دیگر و حركات و فعالیت های آنها را ردیابی كند.
به هرحال این نامه چند هفته است كه در یك سرور ارتباطات داخل شركتی، میان كارمندان گوگل دست به دست می گردد و تابحال بیش از ۳۱۰۰ نفر آن را امضا كرده اند. كارمندان گوگل خواستار آن هستند كه «پیچای» به صورت رسمی این شراكت را لغو كند.
در بخش دیگری از نامه آمده است: ما خواستار لغو پروژه Maven هستیم. علاوه بر آن از گوگل می خواهیم سیاستی را تبلیغ و اجرا نماید كه طبق آن شركت یا هیچ كدام از پیمانكارانش در تولید فناوری های جنگی شركت نكنند.

1397/01/19
18:18:28
5.0/5
4575
تگهای خبر: شركت , فناوری , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات