اخطار موسس گوگل در مورد تهدید هوش مصنوعی برای بشر

اخطار موسس گوگل در مورد تهدید هوش مصنوعی برای بشر ما دیجیتال: سرگی برین یكی از موسسان گوگل اخطار داد كه استفاده روزافزون از هوش مصنوعی باعث یك رنسانس و نوزایی در عرصه فناوری شده كه تهدیدهای خطرناكی را هم به همراه خواهد آورد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ورج، وی با ارسال نامه ای عمومی كه معمولا هر سال در قالب نامه بنیانگذاران و برای تعیین خط مشی آلفابت، شركت مادرتخصصی گوگل تهیه می شود، تصریح كرد: ارتقای هوش مصنوعی مهم ترین تحول در دنیای كامپیوتر و پردازش در طول عمر من است.
وی اضافه كرد: هر ماه تحولات جدید و كاربردهای تازه ای در حوزه هوش مصنوعی شكل می گیرد، اما این ابزار قدرتمند دغدغه ها و مسئولیت هایی را هم به همراه آورده است. به گونه ای كه می توان گفت الان بهترین زمان است و الان بدترین زمان است. ( اشاره به جمله ای در كتاب داستان دوشهر چارلز دیكنز).
به نوشته برین از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل عكس ها، ترجمه جملات و مطالب به بیش از ۱۰۰ زبان، ارتقای سیستم ناوبری خودروهای خودران و حتی كمك به تشخیص بیماری ها استفاده می گردد. اما هوش مصنوعی مشكلاتی هم دارد و همچون سبب كاهش فرصت های شغلی می شود، ممكن است منجر به شكل گیری الگوریتم های غرض ورزانه و غیرشفاف شود و می توان از آن برای كنترل و سواستفاده از مردم بهره برد كه نشانه های آن در زمینه تولید اخبار جعلی و دروغین قابل مشاهده می باشد.
گوگل اخیرا از فناوری هوش مصنوعی برای كمك به ارتش امریكا هم بهره برده كه نتیجه آن تولید ابزار هوشمند تحلیل ویدئوهای گرفته شده توسط پهپادها جهت استفاده پنتاگون بوده است. ازاین رو به نظر می رسد نگرانی های موجود در زمینه سوءاستفاده از هوش مصنوعی برای صدمه زدن به انسان ها كاملا جدی و نگران كننده باشد.

1397/02/09
23:57:48
5.0/5
5127
تگهای خبر: ابزار , گوگل , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات