نتایج یك آزمایش نشان داد؛

گوشی ۳۳۱۰ جان سخت تر از تلفن های همراه پیشرفته

گوشی ۳۳۱۰ جان سخت تر از تلفن های همراه پیشرفته ما دیجیتال: احیانا تصور شما بر این است كه یك گوشی قدیمی مانند نوكیا ۳۳۱۰ از گوشیهای هوشمند جدید مجهز به سیستم عامل اندروید ضعیف تر و شكننده تر است.به گزارش ما دیجیتال به نقل از اسین ایج، نتایج یك آزمایش علمی كه اخیرا بر روی گوشی ۳۳۱۰ انجام شده عكس این مطلب را نشان داده است.
بر اساس آزمایش یادشده كه فیلم آن توسط یكی از كاربران مشهور یوتیوب موسوم به Kreosan انتشار یافته گوشی نوكیا ۳۳۱۰ می تواند در برابر تزریق برق با فشار یك میلیون ولت مقاومت كرده و سالم بماند، اما گوشیهای هوشمند اندرویدی از چنین توان مقاومتی برخوردار نیستند.
شاید از همین رو باشد كه نوكیا ۳۳۱۰ توسط خیلی از علاقمندانش پاره آجر لقب گرفته است؛ لقبی كه نشانگر استقامت و صلابت این گوشی در برابر ضربه، فشار، جریان برق و غیره است.
در جریان آزمایش یادشده ابتدا یك میلیون ولت جریان برق به گوشی نوكیا ۳۳۱۰ متصل شد. گوشی مذكور در جریان انجام آزمایش ابتدا از كار افتاد و سپس نمایشگر آن روشن و خاموش شده و پیام های عجیبی را نمایش داد. اما زمانی كه با آن تماس گرفته شد، گوشی زنگ خورد و شماره تماس مخاطب هم به نمایش درآمد. نكته مهم تر اینكه پس از آخر آزمایش گوشی نوكیا ۳۳۱۰ بدون مشكل خاصی به فعالیت عادی خود ادامه داد.
اما این شرایط در مورد گوشیهای اندرویدی پیشرفته وجود داشت و زمانی كه جریان برق یك میلیون ولت به آن تزریق شد، نمایشگر لمسی پس از نمایش پیام هایی عجیب از كار افتاد. همینطور این گوشی قادر به برقراری تماس نبود و زمانی كه آزمایش به آخر رسید، مشخص شد كه یكی از قطعات نصب شده بر روی مادربرد این گوشی سوخته و از كار افتاده است.
آزمایش یادشده ثابت می كند گوشی نوكیا ۳۳۱۰ كماكان جان سخت ترین گوشی تلفن همراه موجود بر روی كره زمین است و گوشیهای پیشرفته امروزی هنوز نمی توانند جایگزین آن شوند.

1397/03/09
18:39:50
5.0/5
5309
تگهای خبر: اندروید , تلفن , گوشی , نوكیا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات