توسط محققان دانشگاه میشیگان؛

كوچكترین كامپیوتر جهان ساخته شد

كوچكترین كامپیوتر جهان ساخته شد ما دیجیتال: محققان دانشگاه میشیگان ركورد ساخت كوچكترین كامپیوتر جهان را شكسته و نمونه ای عملیاتی به طول ۰.۳ میلی متر ساخته اند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از دیلی میل، دانشگاه میشیگان ركورد شركت آی بی ام برای ساخت كوچكترین كامپیوتر جهان را شكستند. آنها كامپیوتری را با طول ۰.۳ میلی متر ساخته اند.
به گفته محققان این میكرو درایو از یك دانه برنج كوچكتر است. البته محققان دانشگاهی مطمئن نیستند كه بتوان این دستگاه را كامپیوتر خواند زیرا به محض قطع برق تمام برنامه نویسی و تاریخ های آن پاك می شوند.
دیوید بلائوو محقق ارشد پروژه ساخت این سیستم می گوید: هنوز مطمئن نیستیم كه بتوان این دستگاه ها را كامپیوتر نامید. آمار این دستگاه ها حداقل قابلیت عملكرد ملزوم را دارند.
به هرحال آی بی ام در ماه مارس این كامپیوتر یك در یك میلیمتری را بعنوان Think ۲۰۱۸رونمایی كرد. پیش از آن كوچكترین كامپیوتر جهان یك دستگاه Michigan Micro Mote در ابعاد ۲ در ۲ در ۴ میلیمتر بود كه قابلیت حفظ برنامه و اطلاعات حتی هنگام خاموش بودن را داشت.
اما دستگاه جدید دانشگاه یك دهم كامپیوتر آی بی ام و چنان كوچك است كه حتی آنتن های رادیویی معمول را هم ندارد. در عوض اطلاعات را به وسیله نور دریافت و منتقل می كند. همینطور یك ایستگاه كوچك، نور را برای برنامه ریزی و دریافت اطلاعات فراهم می كند.
بلائو در این باره می گوید: ما به صورت كلی باید با روش هایی جدید مدار را طراحی می كردیم كه به برق كمتری نیاز داشته باشد و همزمان قابلیت تحمل نور را هم داشته باشد.
نور انتشار یافته از دستگاه مركزی و همینطور از ال ای دی این دستگاه كوچك، می تواند امواجی در مدارهای كوچك تولید كند.
این دستگاه با استفاده از سنسور دقت تولید شده است. ازاین رو كامپیوتر می تواند دما را در كوچكترین مناطق مانند خوشه ای از سلول ها ردیابی كند و با دقت ۰.۱ درجه سلیوس گزارش دهد.
محققان امیدوارند این دستگاه را بتوان در ارزیابی درمان های سرطان و همینطور انكولوژی بكار برد، زیرا دمای تومورها بیشتری از نقاط معمولی بدن است.

1397/04/02
22:50:48
5.0/5
4592
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات