ثبت ركورد جهانی ۵ میلیارد دلار جریمه برای گوگل توسط اتحادیه اروپایی

ثبت ركورد جهانی ۵ میلیارد دلار جریمه برای گوگل توسط اتحادیه اروپایی ما دیجیتال: اتحادیه اروپایی ضمن بریدن جریمه 5 میلیارد دلاری برای گوگل، دستور داد تا این كمپانی انحصار خود در بخش مرورگر، موتور جستجوی خویش را هم از حالت فعلی درآورده تا رقبا بتوانند از فرصت برابر بهره مند شوند.
به گزارش ما دیجیتال به نقل از خبر آنلاین، دستور رفع انحصار روی سیستم عامل اندروید و انواع گوشیهای هوشمند با جریمه تاریخی گوگل روبرو شده تا برای نخستین بار در صنعت آی تی جریمه بی سابقه 4.3 میلیارد یورو معادل 5 میلیارد دلار به نام این كمپانی ثبت گردد.
این رقم معادل بودجه سالانه ای است كه هلند به اتحادیه اروپایی می دهد و بیشترین رقم جریمه ثبت شده در جهان است.همچنین به گوگل 90 روز فرصت داده شده تا بتواند قواعد غیرقانونی لحاظ شده روی سیستم عامل خویش را رفع كند. ازاین رو سازندگان گوشی غیرمستقیم موظف می شوند تا راه را برای رقبای گوگل باز بگذارند.
«مارگارت وستگر» عضو كمیساریای اتحادیه در اطلاعیه ای كه به صورت ایمیل منتشر كرد، نوشت: گوگل از اندروید بعنوان وسیله ای برای محكم كردن انحصار موتور جستجوی سوءاستفاده كرده است و با نادیده گرفتن فرصت نوآوری برای رقبا، شایستگی های آن ها را نهی كرده است.
گوگل از بابت برنوشته ها و ویدئوهای تبلیغاتی درآمد هنگفتی برای خود به جیب زده كه نقش مركزی با ابزارهای اندرویدی است و به نوشته Emarketer گوگل از بابت تبلیغات آنلاین در بیرون از آمریكا در سال 2018 بیش از 40 میلیارد دلار درآمد خواهد داشت.
جریمه اعمال شده ضد گوگل در اتحادیه اروپایی درمجموع بالغ بر 6.7 میلیارد یورو است كه روی سرویس های جستجو برای خریدهای آنلاین تعریف شده است و امكان دارد این رقم بالاتر هم برود.
كمپانی آلفابت (پدر گوگل) از هرگونه اظهارنظر دراین باره خودداری كرد.

5656


1397/04/29
23:25:51
5.0/5
4729
تگهای خبر: آنلاین , اندروید , سیستم , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات