دبیر شورای عالی فضای مجازی:

ارز دیجیتال بزودی در كشور رسمی می گردد

ارز دیجیتال بزودی در كشور رسمی می گردد ما دیجیتال: دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: مطابق با مصوبه شب گذشته این شورا ارز دیجیتال بزودی در كشور قانونی و رسمی خواهد شد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، ابوالحسن فیروزآبادی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه الكامپ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه شب گذشته شورای عالی فضای مجازی به مبحث بررسی وضعیت ارز دیجیتال در كشور پرداخته شد و تصمیم گیری ها بر این است كه ارز دیجیتال رسمی شود.
وی اظهار داشت: هنوز تصمیم گیری به جهت اینكه كدام یك از ارزهای دیجیتال در كشور قانونی شود گرفته نشده اما مقرر شد كمیسیون اجتماعی دولت كارگروهی را در این زمینه تشكیل داده و برای بحث راه اندازی صرافی های مجازی، صرافی پول های مجازی، داده كاوی پول های مجازی و اینكه چه پول هایی در كشور مجاز خواهند بود تصمیم گیری كنند.
فیروزآبادی اظهار داشت: در همین حال مقرر است برای مبادلات اقتصادی بین كشورهای دوست كه با آنها معاملات زیادی داریم یك رمز ارز ملی و مشترك طراحی نماییم كه به این مورد در جلسه آتی شورای عالی فضای مجازی می پردازیم.
فیروزآبادی در مورد رتبه بندی سیاست های انفورماتیك كه گفته می گردد به مركز ملی فضای مجازی واگذار شده است خاطرنشان كرد: نظر رئیس جمهوری این بود كه رتبه بندی شركت های انفورماتیك توسط دولت صورت گیرد اما متاسفانه به رغم پیگیری های زیاد انجام شده هنوز تصمیم گیری نهایی در این زمینه صورت نگرفته است.
وی اظهار داشت: آخرین پیگیری ما مطابق با ملاحظات قانونی كه در وظایف شورای عالی انفورماتیك دیده شده است باید توسط مجلس اصلاح گردد و پیگیر این مساله هستیم كه در اسرع وقت این تصمیم گیری صورت گیرد.
فیروزآبادی همینطور در مورد تولید محتوای مجرمانه در كشور اظهار داشت: مسئولیت تولید محتوای مجرمانه به عهده تولیدكننده محتوا و نه تولیدكننده پلت فرم و اپلیكیشن است بر این اساس شورای عالی فضای مجازی مصوبه ای داشته تا این مورد تفهیم شود. در همین حال قرار شده است كه قوه قضاییه هم آیین نامه ای تدوین كند كه این آیین نامه سه ماه گذشته توسط رئیس قوه قضاییه ابلاغ گردیده و از این تاریخ به بعد شاهد آن نخواهیم بود كه به علت محتوای مجرمانه، یك پلت فرم مقصر و مجرم شناخته شود بلكه تولیدكننده محتوا باید مسئولیت تولید محتوا را بر عهده گیرد.
فیروز آبادی اظهار داشت: مگر آنكه به صاحب پلت فرم ابلاغ شود محتوای مورد نظر را از پلت فرم خود بردارد كه در صورت عدم انجام این دستور می تواند مجرم شناخته شود.
فیروزآبادی در مورد تعدد نهادهای تصمیم گیر در زمینه فیلترینگ اظهار داشت: شورای عالی فضای مجازی تابحال تصمیم نگرفته است كه در این زمینه ورود كند و هم اكنون مبحث فیلترینگ به كارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ مربوط می گردد در همین حال اگر موضوعی شاكی خصوصی داشته باشد قوه قضاییه درباره فیلترینگ آن تصمیم می گیرد.

1397/05/08
22:48:45
5.0/5
5587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات