با بررسی یك موسسه تحقیقاتی؛

برترین فروشنده های گوشی موبایل در جهان عرضه شدند

برترین فروشنده های گوشی موبایل در جهان عرضه شدند ما دیجیتال: شركت چینی هواوی سازنده انواع گوشیهای هوشمند در جهان توانست با كنار زدن اپل به دومین فروشنده برتر تلفن همراه مبدل شود. در این میان سامسونگ هنوز رتبه اول را در اختیار دارد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از سی ان بی سی، با اینكه اپل در ماه های اخیر شرایط مالی خوبی داشته است، اما این شركت جایگاه خویش را بعنوان دومین تولیدكننده برتر گوشی در دنیا از دست داده است.
بررسی های موسسه های تحقیقاتی آی دی سی Counterpoint Research، IHS Markit و Canalysنشان می دهد در سه ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن هواوی بیش از اپل گوشی فروخته است.
بر طبق داده های آی دی سی، هواوی حدود ۵۴.۲ میلیون گوشی را در سه ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن روانه بازار كرده كه نشانگر رشد ۴۰.۹ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.
در همین حال، اپل حدود ۴۱.۳ میلیون واحد گوشی را طی این مدت به بازار فرستاده كه به معنای رشد صرفا ۰.۷ درصدی است. برآوردهای اولیه حاكی از آن بود كه اپل ۴۱.۹ میلیون واحد گوشی را در مدت یادشده به فروش برساند.
در نتیجه هواوی ۱۵.۸ درصد و اپل ۱۲.۱ درصد از بازار را به خود اختصاص داده اند.
علت موفقیت هواوی عرضه گوشیهای قدرتمند و جذاب پرچمدار به بازار است كه همچون آنها می توان به P۲۰ Pro با سه دوربین اشاره نمود. فروش گوشیهای هواوی به خصوص در قاره های آسیا و اروپا رشد چشمگیری داشته است. همچون پرطرفدارترین گوشیهای تولیدی هواوی می توان به محصولات سری هانر اشاره نمود كه طی مدت بررسی حدود ۴ میلیون واحد از آنها در خارج از چین به فروش رفته است.
در این میان سامسونگ با عرضه ۷۱.۵ میلیون واحد گوشی توانسته ۲۰.۹ درصد از بازار را به خود اختصاص دهد. البته سهم این شركت از بازار یادشده حدود ۱۰.۴ درصد كاهش نشان داده است.

1397/05/10
16:00:56
5.0/5
4468
تگهای خبر: اپل , تلفن , سامسونگ , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات