وزیر ارتباطات:

فشارهای خارجی زمینه رشد فناوری در كشور را فراهم نموده است

فشارهای خارجی زمینه رشد فناوری در كشور را فراهم نموده است ما دیجیتال: ارومیه ـ وزیر ارتباطات اظهار داشت: فشارهای خارجی زمینه بكری را فراهم نموده تا بتوانیم در زمینه فناوری ارتباطات به سرعت رشد نماییم.به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان خوی با اشاره به اینكه خوی ظرفیت های بسیار خوبی در همه ابعاد دارد و وفور نعمت به وضوح در این شهرستان دیده می شود، تصریح كرد: در بحث اقتصاد دیجیتال در حال حركت هستیم و دلیل عقب ماندگی استان آذربایجان غربی ازلحاظ شاخص ict پایین بودن سه شاخص توسعه فناوری ارتباطات ازجمله آموزش و سواد است كه در قیاس با سایر استان ها كمتر است.
وی با تاكید بر ضرورت توجه به این مهم عنوان كرد: این مقوله باید موردتوجه جدی قرار گیرد حتی جمعیت روستایی استان هم باید از آموزش ها و سواد كافی بهره مند شوند ضمن اینكه فناوری اطلاعات می تواند در سوادآموزی نقش داشته باشد.
آذری جهرمی بیان كرد: حاضریم یك سرمایه گذاری ویژه در حوزه سوادآموزی در آذربایجان غربی داشته باشیم چونكه توسعه این شاخص می تواند بسیار مؤثر باشد و همواره مردم این استان انقلاب و نظام را همراهی كردند و جا دارد تا خدمات بیشتری به آن ها عرضه شود.
مشكل ارتباطات جاده ای در آذربایجان غربی
وزیر ارتباطات تصریح كرد: مشكل جدی استان، مشكل ارتباطات جاده ای است و در حوزه شهری اقدامات خوبی شده و مسائلی كه در حوزه پست گفته شد هم مدنظر است.
وی تاكید كرد: ما تفاهم نامه ای با كشور تركیه برای گسترش ارتباطات پستی داریم و از این تفاهم نامه استقبال می نماییم چونكه فناوری اطلاعات امروز محدود به استفاده از ظرفیت های مجازی نیست بلكه امروز اقتصاد بر پایه آن است و به نسخه خیلی از مشكلات تبدیل گشته است.
آذری جهرمی افزود: فناوری ارتباطات می تواند خیلی از مشكلات را حل كند به صورت مثال، مدل آبیاری سنتی مدت هاست منسوخ شده و به سمت آبیاری مدرن در حال حركت است و می توان از فناوری اطلاعات در این مسیر بهره برد و از حسگرهای خاص در آبیاری استفاده گردد تا قابل كنترل باشد.
وی خاطرنشان كرد: این مدل در دشت قزوین و دشت مغان تست شده و دیدیم كه محصول دو برابر شد و ۵۰ درصد هم كاهش مصرف آب داشتیم.
به سمت هوشمند سازی حركت نماییم
آذری جهرمی افزود: باید به سمت هوشمند سازی حركت نماییم یعنی اینكه ما نیاز داریم از ظرفیت داخلی استفاده نماییم و این اشتغال زایی و صرفه جویی در منابع مالی را به همراه دارد.
وزیر ارتباطات عنوان كرد: اگر ما امروز به سمت این انقلاب حركت نكنیم و از همه ظرفیت ها استفاده نكنیم در چند سال آینده همه ابعاد زندگی ما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.
وی تصریح كرد: امروز یك فضای بكر برای فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات وجود دارد و انگیزه بالایی به وجود آمده كه این انگیزه ها همین فشارهای بیرونی بر كشور است، فضای فشار اقتصادی زمینه را جهت استفاده از ظرفیت های داخلی فراهم نموده است.
آذری جهرمی عنوان كرد: استان آذربایجان غربی و شهرستان خوی در حوزه گردشگری ظرفیت دارد همچون شمس تبریزی، امیدواریم تا آخر امسال زیرساخت های لازم را فراهم نماییم و اساساً برنامه ویژه ای در این راستا برای توسعه استان خواهیم داشت.
وی خاطرنشان كرد: شرایط اقتصادی كشور شرایط خوبی نیست و روی مردم تأثیر داشته و شكاف را بین مردم زیاد كرده و دشمن در این خصوص سرمایه گزاری نموده است و رفع این مشكلات یك همت جمعی را می طلبد.
آذری جهرمی تصریح كرد: اگر آینده نظام و انقلاب برای ما مهم می باشد باید در این شرایط از رفتارهایی كه مغایر قانون هستند، پرهیز نماییم.

1397/06/20
16:00:58
5.0/5
4660
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات